Ultima speranta pentru Dinamo, preotii pe stadion

Marti, 22 Aprilie 2008, ora 07:05
1169 citiri

Dupa lantul de ghinioane ce s-a tinut scai de formatia dinamovista in acest sezon, cu 20 de puncte pierdute pe teren propriu, actionarul Vasile Turcu isi pune toate sperantele in preoti, pe care ii vede drept ultima varianta pentru a redresa jocul echipei.

"Am avut un ghinion extraordinar. Dinamo are un lot valoros, dar soarta ne-a fost potrivnica. Parca am fi blestemati. Oricum, voi aduce un preot sa sfinteasca stadionul, vestiarul, jucatorii, pe toata lumea, ca sa se termine odata cu ghinioanele. Cu cele peste 20 de puncte pe care le-am pierdut acasa, eram acum pe primul loc. A fost cel mai greu an din viata mea. Am fost urmariti si de arbitraje care ne-au defavorizat, ca acesta, cu Urziceniul", a spus Vasile Turcu pentru Libertatea.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...