Rezultatele 1 - 17 din 17

Articole despre "calificare fc vaslui"

01 Iunie 2019 - Calificare cu emotii pentru CSM FC Vaslui

Liga 4

13 Aprilie 2019 - CSM FC Vaslui si Rapid Brodoc vor juca in finala Cupei, faza pe judet

CALIFICARE... CSM FC Vaslui si Rapid Brodoc vor juca finala Cupei Romaniei la fotbal - faza judeteana. "Galben-verzii" au trecut de Inter Sport Vaslui, scor 12-0, in timp ce Brodocul a invins cu 2-1

03 Iunie 2018 - MERG LA DEPARTE

CALIFICARE... A inceput play-off-ul Ligii a 4-a. FC Vaslui, Husana Husi, Flacara Muntenii de Sus si FC 2007 Garceni s-au calificat in careul de asi al fotbalului vasluian. In semifinale, FC Vaslui va

25 Aprilie 2017 - FC Vaslui - Sporting Barlad, un meci cat o calificare

Ora 20:00, terenul de antrenament

09 Aprilie 2016 - Victorie si calificare in play-off

DECISIV... O victorie. De asta au nevoie fotbalistii echipei FC 2002 Vaslui pentru a accede in play-off-ul Ligii 4. Duminica, in penultima etapa a sezonului regulat, "galben-verzii" au un meci

30 Octombrie 2013 - Magicienii au invins vracii (foto, video)

CALIFICARE...FC Vaslui s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce, ieri, a trecut cu scorul de 4-1 de FC Botosani. Dupa Adrian Patulea, marcatorul golului din saisprezecimile cu

26 August 2011 - Porumboiu e ingrijorat: "Avem grupa cu echipe de Liga Campionilor"

Patronul formatiei FC Vaslui, Adrian Porumboiu, este dezamagit de tragerea la sorti de la Monte Carlo, dar spera intr-o noua calificare surprinzatoare.

04 August 2011 - Cronica meciului Vaslui - Twente 0-0 scrisa de Maria Andries * Ceasul lui Hizo, cu secole in urma

In fata unui adversar supermecanic, FC Vaslui a ratat o calificare de care n-a fost nici un minut aproape

27 Iulie 2011 - Cronica meciului Twente - FC Vaslui 2-0

Trupa lui Hizo ramine cu sanse minime la calificare dupa o prestatie dominata de frica impotriva lui Twente

17 Aprilie 2010 - Calificare istorica

PERFORMANTA... FC Vaslui a facut spectacol in meciul cu FC Brasov reusind sa intoarca rezultatul din tur si este cea de-a saptea echipa din Moldova, care reuseste calificarea in finala, sa speram ca

19 Noiembrie 2009 - Calificare chinuita

Aseara, pe stadionul "Municipal", s-a desfasurat partida FC Vaslui - International Curtea de Arges din cadrul sferturilor de finala ale Cupei Romaniei. Dupa 90 de minute de joc bun tabela de marcaj

30 Octombrie 2009 - Calificare in noroi

Optimile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal au debutat, aseara, cu meciul de la Medias, dintre Gaz Metan si FC Vaslui. Dupa 90 de minute de joc influentat de terenul imbibat de apa, dupa ploaia

24 Septembrie 2009 - Calificare fara emotii

Ieri, a avut loc partida dintre Chimia Brazi, din localitate, si FC Vaslui, din cadrul "16"-imilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Dupa 90 de minute de joc, "galben-verzii" au castigat la un

06 August 2009 - Calificare in play-off. Echipa lui Adrian Porumboiu i-a scos pe fanii vasluieni in strada

FC Vaslui a reusit sa obtina calificarea in play-off-ul Europa League fara sa piarda in fata cipriotilor de la Omonia Nicosia. Dupa 2-0 in prima mansa, partida retur s-a terminat cu scorul de 1-1.

18 Mai 2009 - FC Vaslui - CS Otopeni 2-0 (1-0) Inca mai speram

Dupa un joc fara prea mult spectacol, vasluienii au invins CS Otopeni. Pozitia actuala din clasament si calculele matematice inca ne lasa sa speram la o calificare pentru Europa.

15 Aprilie 2009 - Unirea Urziceni-FC Vaslui 0-2 : Calificare istorica!

FC Vaslui obtine prima prezenta din istoria clubului in semifinalele cupei Romaniei.

28 Iulie 2008 - Calificare istorica pentru FC Vaslui

Formatia pregatita de Viorel Hizo s-a calificat in turul II preliminar al Cupei UEFA, dupa ce a trecut de gruparea azera Neftci Baku, scor 2-0, in ultima faza a Cupei Intertoto. Golurile vasluienilor