O noua etapa cu multe goluri in Liga 4

Duminica, 22 Septembrie 2019, ora 22:36
Fotbalul mic

SPECTACULOS... Multe goluri, dar si cateva scoruri categorice in etapa a doua a Ligii 4. S-au marcat 38 de goluri in cele sase meciuri, o medie de 6,33 goluri pe meci. Cele mai multe s-au inscris la Garceni, 9 la numar, gazdele reusind sa treaca de Vitis Suletea cu 7-2 (2-1). mai mult

Ploaie de goluri in "judeteana"

Duminica, 15 Septembrie 2019, ora 22:36
Liga 4

START... Prima etapa a Ligii 4 de fotbal a adus o ploaie de goluri, 33 la numar, o medie de 5.5 goluri marcate pe meci. Echipa de fotbal a CSM Vaslui a realizat scorul etapei, 10-0, in deplasare, cu nou-promovata Viitorul Vetrisoaia si s-a instalat in fotoliul de lider.

Meci cu multe goluri mai mult

Sanse mici de calificare

Duminica, 13 Octombrie 2019, ora 22:35
MISIUNE IMPOSIBILA... Cu vasluienii Louis Munteanu (Viitorul Constanta) si Auras June (Foresta Suceava) pe teren, trimisi in teren in repriza secunda, Romania U19 a pierdut in fata Spaniei (0-1) si este foarte aproape sa rateze calificarea la EURO 2020.

Nationala Under 19 a Romaniei, pregatita de mai mult

Etapa nebuna in Liga 5

Marti, 15 Octombrie 2019, ora 06:35

FOTBAL SPECTACOL... Etapa spectaculoasa in cele trei serii ale Ligii 5 de fotbal. A fost o runda plina de goluri, presarata si cu doua surprize. S-au marcat 75 de goluri in 11 meciuri, o medie de 6,8 goluri marcate pe meci!

Cele mai multe goluri s-au inscris in Seria Vaslui-Vest, 33 mai mult

Rapid Brodoc a produs surpriza etapei

Liga 4

UMITOR... Surpriza mare in Liga a 4-a de fotbal: Echipa Primariei Vaslui a pierdut acasa cu Rapid Brodoc, scor 2-3 (0-1). Golul victoriei a fost marcat la ultima faza a meciului de atacantul Alin Gorie. Cealalta echipa a orasului, Sporting Vaslui, a invins la Vulturesti (3-0) si a urcat pe mai mult

CSM Vaslui a castigat Cupa Sperantei

Luni, 19 August 2019, ora 22:36

TROFEU... Echipa de fotbal a CSM Vaslui a castigat Cupa "Sperantei", competitie amicala disputata la Raucesti, judetul Neamt. Ramasa fara antrenor, echipa vasluiana a castigat ambele jocuri, 3-0 cu Speranta Raucesti si 2-0 cu Bradu Borca.

CSM Vaslui a abordat turneul de la Raucesti mai mult

Etapa oaspetilor in Liga 4

Duminica, 29 Septembrie 2019, ora 22:35

REZULTATE... Runda a treia a Ligii 4 de fotbal a fost una a oaspetilor, o singura formatie gazda reusind sa-si valorifice terenul propriu si sa se impuna. Este vorba despre FC Vulturesti, formatie care a fost condusa cu 2-1 la pauza de FC Garceni, dar a reusit sa intoarca meciul, 3-2. mai mult

Merg mai departe

Sambata, 28 Septembrie 2019, ora 06:36

CALIFICARE... Faza judeteana a Cupei Romaniei, culoarul Ligii 5, si-a desfasurat joi ultimele meciuri din turul III. Vulturul Balteni, ACS Moara Domneasca si Sporting Juniorul Vaslui 2 au obtinut biletele pentru turul urmator, unde s-a calificat deja FC Ghergheleu.

Duelul de la mai mult

CSM Vaslui, victorie in amicalul cu Stiinta Miroslava

Luni, 22 Iulie 2019, ora 06:35

TESTE... CSM Vaslui a continuat seria meciurilor de pregatire, ultima adversara fiind Stiinta Miroslava, echipa care evolueaza in Liga 3. Dupa trei reprize a cate 30 de minute, trupa lui Romica Dorin s-a impus cu 4-3 (2-0, 2-1 si 0-2).