Marti, 30 Iunie 2009, ora 18:44
1083 citiri
Elena Dementieva, bucuroasa de calificarea in semifinale

Castigatoare a ultimelor 2 editii de la Wimbledon, Venus Williams s-a calificat, marti, in penultimul act al intrecerii britanice.

Sportiva din Statele Unite a trecut usor de poloneza Agnieska Radwanska , pe care a invins-o in 2 seturi, scor 6-1, 6-2.

Venus va avea insa o adversara redutabila in semifinale, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA, Dinara Safina. Rusoaica a avut un meci dificil in sferturi, in compania Sabinei Lisicki. Lidera clasamentului mondial a avut nevoie de 3 seturi pentru a o depasi pe tenismena in varsta de 19 ani, scor 6-7, 6-4, 6-1.

In al treilea sfert de finala, Elena Dementieva a reusit s-o invinga pe Francesca Schiavone, scor 6-2, 6-2.

In ultimul sfert din proba feminina se intalnesc Serena Williams si Victoria Azarenka.

(M.D.)

Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
#sferturi finala Wimbledon, #Venus Williams, #Elena Dementieva, #Dinara Safina , #Dinara Safina