Reactia Simonei Halep dupa ce a invins-o pe Venus Williams la Miami

Marti, 26 Martie 2019, ora 01:02
32401 citiri

Simona Halep este incantata de victoria obtinuta luni noaptea in fata legendarei Venus Williams in optimile de finala ale turneului de la Miami.

Avand experienta a sase dueluri directe cu veterana din Statele Unite, Simona a dezvaluit ca stia la ce sa se astepte si cum sa joace.

"Stiu ca Venus nu renunta niciodata si ca trebuie sa lupt pentru fiecare minge atunci cand joc cu ea. Am facut asta foarte bine de aceasta data. Stiam ca trebuie sa stau mai aproape de linia de fund si sa incerc sa joc mai rapid. Pentru mine este intotdeauna o placere sa joc cu surorile Williams si ma bucur ca am avut sansa de a evolua cu ea acum", a spus Simona imediat dupa partida.

Simona Halep s-a calificat, luni noaptea, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami dupa o victorie splendida cu Venus Williams.

A fost un meci controlat de sportiva noastra, care s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-3.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona halep victorie Venus Williams, #Halep declaratie Venus Williams, #Halep Venus Williams Miami victorie , #stiri Venus Williams