Home > Personalitati > Vera Zvonareva > Caroline Wozniacki
Wozniacki, eliminata de la US Open cu o racheta imprumutata (Video)

Sambata, 11 Septembrie 2010, ora 10:32

Caroline Wozniacki / US Open

Frumoasa Caroline Wozniacki a fost eliminata de la US Open in faza semifinalelor. Rusoaica Vera Zvonareva a eliminat-o pe daneza in doua seturi, ea folosind in ultima parte a meciului o racheta imprumutata. Wozniacki, ajunsa in semifinale fara sa piarda vreun set, a comis o multime de erori nefortate, inlesnind astfel victoria adversarei sale, care s-a impus in doua seturi 6-4, 6-3. Vera Zvonareva a "reusit" o performanta mai putin obisnuita, in setul doi rupand racordajul celor 5 rachete cu care a sosit la meci. Rusoaica a continuat meciul dupa ce a imprumutat o racheta din tribune, obtinand in final biletele spre marea finala. In ultimul act al intrecerii feminine, Vera Zvonareva o va intalni pe Kim Clijsters, care a trecut in cealalta semifinala de Venus Williams, scor 4-6, 7-6, 6-4. Frumoasa Caroline Wozniacki rupe norii la US Open Vezi mai jos imagini din timpul disputei Wozniacki - Zvonareva: M.D.