Fara bani, dar cu puncte. Dinamo a castigat primul meci al anului, la Sibiu. Au marcat singurii straini din primul 11 al "cainilor"

Miercuri, 13 Ianuarie 2021, ora 21:11
2324 citiri
Dinamo a castigat la Sibiu

Formatia Dinamo a invins miercuri seara, in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Hermannstadt, intr-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I, conform news.ro.

Au marcat Fabbrini (30) si Nemec (33), singurii straini din echipa de start trimisa in teren de antrenorul Ionel Gane.

Hermannstadt: Figueiredo - Al. Voda (Sintean '46), I. Stoica, Viera (Alhassan '46) - P. Petrescu (Matel '75), Dalbea, Addae - Mayoral, Karanovic (Aralica '75), Jo Santos (Buzan '46). Antrenor: Ruben Albes

Dinamo: M. Esanu - Sorescu, Bejan, Ehmann, A. Radu - Rauta, V. Achim (Blejdea '55), P. Anton (Gol '81) - D. Fabbrini, A. Nemec (Borcea '88), A. Bani (Mihaiu '82). Antrenor: Ionel Gane

Cartonase galbene: Blejdea '90+2, Fabbrini '90+3

Arbitri: Adrian Cojocaru - Valentin Avram, Marius Badea - Sorin Costreie

Observatori: Marian Bucurescu, Adrian Vidan

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul scouter al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...