Europa League: Nicolae Stanciu, meci dramatic pe terenul lui Arsenal. Slavia Praga, aproape de semifinale. Toate rezultatele

Vineri, 09 Aprilie 2021, ora 00:06
5995 citiri
Nicolae Stanciu

Formatia Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, a remizat, joi seara, in deplasare, scor 1-1, cu echipa Arsenal Londra, in prima mansa a sferturilor de finala din Europa League, conform news.ro.

Stanciu a fost titular si a jucat pana in minutul 84.

Gazdele au marcat prin Pepe, in minutul 86, iar Slavia a egalat in minutul 90+4, prin Holes.

Tot joi, AS Roma a invins in deplasare Ajax Amsterdam, scor 2-1, revenind de la 0-1. In minutul 53, Ajax a ratat un penalti prin Tadic. Au marcat Klaassen '39 pentru gazde si Pellegrini '57 si Ibanez '87 pentru oaspeti.

In Spania, Manchester United s-a impus cu 2-0 in confruntarea cu Granada. Au inscris Rashford '31 si Bruno Fernandes '90 (penalti).

In Croatia, Villarreal a invins cu 1-0 Dinamo Zagreb, golul fiind marcat de Moreno, in minutul 44, din penalti.

Partidele retur vor avea loc la 15 aprilie.

Bayern Munchen va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley, a afirmat Tuchel
Bayern Munchen "va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley", a declarat antrenorul echipei Bayern Munchen, Thomas Tuchel, după calificarea formaţiei bavareze în semifinalele Ligii...
Bayern se califică în semifinale după victoria grea cu Arsenal
Bayern Munchen a învins-o pe Arsenal și s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League. Meciul tur de la Londra s-a terminat cu scorul de 2-2 iar bavarezii s-au impus în retur, scor 1-0....