Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cu cine ar fi jucat CSM Bucuresti in semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin

Miercuri, 14 Aprilie 2021, ora 07:06
8108 citiri
Cristina Neagu FOTO facebook

CSM Bucuresti a ratat calificarea in Final Four-ul Ligii Campionilor de la Budapesta, fiind eliminata de TSKA Moscova, dupa 32-27 si 19-24.

Semifinalele au fost stabilite marti, prin tragere la sorti si vor programa meciurile Gyor - Brest si Vipers - TSKA Moscova.

Semifinalele vor avea loc in 29 mai, iar finalele pentru medalia de bronz si pentru trofeu in 30 mai.

CSM a mai jucat de trei ori la Final Four, in 2016, cand a cucerit trofeul, 2017 si 2018, cand a incheiat cu medaliile de bronz.

Detinatoarea trofeului este echipa maghiara Gyor ETO, care este si marea favorita la castigarea competitiei in acest an.

Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...
Meci superb în finala Cupei României: cine a pus mâna pe trofeu
Campioana CSM Bucureşti a câştigat pentru a şaptea oară Cupa României, duminică, după finala cu Dunărea Brăila, la Turneul Final Four al competiţiei, scor 32-27 (17-13). Gloria Bistriţa...
#CSM Bucuresti, #eliminare, #Liga Campionilor, #echipa, #tragere la sorti , #stiri handbal