Capitanul Florin Tanase explica golul stupid primit de FCSB: "Din acea groapa s-a dus in plasa"

Luni, 03 Mai 2021, ora 22:56
4135 citiri
Florin Tanase

Jucatorul si capitanul echipei FCSB, Florin Tanase, a pus pe seama ghinionului faptul ca formatia pregatita de Anton Petrea nu a reusit sa castige meciul cu CFR Cluj, scor 1-1, din Liga I, conform news.ro.

"Am avut o sumedenie de ocazii, ghinionul a facut sa nu luam cele trei puncte. Vlad avea practic mingea in brate, dar din acea groapa s-a dus in plasa.

Cand termini schimbarile in minutul 50, cand nu mai ai cu ce sa vii de pe banca, cu meciuri din trei in trei zile, e normal sa faci un pas in spate. Mai avem cinci meciuri, vom vedea ce va fi. Azi doar nesansa a facut sa nu castigam cele trei puncte", a declarat Tanase la televiziunile care transmit meciurile din Liga I.

Formatia FCSB a remizat, luni, la Giurgiu, scor 1-1 (1-0), cu echipa CFR Cluj, in etapa a V-a a play-off-ului Ligii I. Clujenii au marcat golul egalizator in minutul 90+3.

Pentru FCSB a marcat Tanase '19 (penalti), iar pentru CFR Cluj a inscris Burca '90+3.

Un fost jucător de la CFR Cluj, favorit pentru postul de antrenor principal la Bayern München
Antrenorul italian al echipei Brighton, Roberto De Zerbi, fost jucător la CFR Cluj, se află în fruntea listei de tehnicieni care ar putea să-i succeadă lui Thomas Tuchel în această vară,...
Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...