Barcelona s-a distrat cu Stuttgart si s-a calificat in sferturi

Miercuri, 17 Martie 2010, ora 23:44
1149 citiri

FC Barcelona a invins miercuri seara, cu 4-0, pe VfB Stuttgart si s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, cu scorul general de 5-1.

Catalanii au aratat ca nu degeaba au castigat tot ce se poate in sezonul trecut, Stuttgart fiind nevoita sa se recunoasca invinsa de niste adeversari mult mai puternici.

Detinatorul Balonului de Aur, Lionel Messi, a fost cel care a deschis scorul, in minutul 13, dupa o actiune personala superba, incheiata cu un sut in forta.

Peste 9 minute, Barcelona si-a dublat avantajul, prin Pedro. Acesta a finalizat o pasa a lui Toure.

Messi si-a mai trecut inca odata numele pe tabela de marcaj. In minutul 60, atacantul argentinian l-a invins pe Lehmann cu un sut plasat de la marginea careului.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit de Bojan (minutul 89), care a inscris dupa o pasa a lui Zlatan Ibrahimovici.

La oaspeti, atacantul roman Ciprian Marica a intrat pe teren in minutul 70, nereusind sa se remarce.

Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Maxwell - Toure, Busquets, Iniesta (Bojan '88) - Messi, Pedro (Ibrahimovici '66), Henry (Milito '78).

Antrenor: Josep Guardiola.

Stuttgart: Lehmann - Celozzi (Gebhart '46), Niedermeier, Delpierre, Molinaro - Trasch, Khedira, Kuzmanovici, Hleb - Cacau, Pogrebnyak (Marica '70).

Antrenor: Christian Gross.

Partida a fost arbitrata de luxemburghezul Alain Hamer.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Barcelona sferturi Liga Campionilor, #Barcelona Stuttgart Liga Campionilor , #stiri VFB Stuttgart