Cupa UEFA: Jandarmi romani la meciurile din deplasare ale lui Dinamo si Rapid

Marti, 16 Septembrie 2008, ora 11:57
605 citiri

Patru jandarmi romani se vor deplasa la Wolfsburg si la Nijmegen, pentru a oferi sprijin operational autoritatilor din Germania si Olanda, la meciurile pe care Dinamo si Rapid le vor sustine in compania formatiilor NEC Nijmegen, respectiv VfL Wolfsburg.

Cei patru jandarmi vor asigura consilierea fortelor de ordine in legatura cu orice problema legata de suporterii romani, vor oferi informatii despre eventualii suporteri romani cunoscuti cu manifestari violente si vor asigura asistenta suporterilor romani in legatura cu probleme direct legate de participarea la aceasta competitie.

Intalnirile NEC Nijmegen-Dinamo si VfL Wolfsburg, din prima mansa a turului I al Cupei UEFA, se vor disputa joi. Ambele partide vor fi transmise, in format LIVE text, de site-ul nostru.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#Dinamo, #Rapid, #jandarmi, #NEC Nijmegen, #VfL Wolfsburg , #stiri VFL Wolfsburg