Hanescu se mentine pe locul 54 in clasamentul ATP

Luni, 16 August 2010, ora 14:29
952 citiri

Tenismanul roman Victor Hanescu se mentine pe locul 54, cu 870 de puncte, in clasamentul ATP dat publicitatii luni.

Urmatorul roman clasat in ierarhia ATP este Adrian Ungur, care ocupa locul 123, cu 441 de puncte, in urcare patru pozitii.

La dublu, Horia Tecau a urcat pana pe locul 22, cu 3.080 de puncte.

Clasamentul mondial este condus in continuare de spaniolul Rafael Nadal, acesta fiind urmat de Roger Federer, care a urcat o pozitie in urma finalei jucate la Toronto.

C.F.

Tenismanul elveţian Roger Federer a precizat că nu s-a confruntat cu nicio problemă şi se recuperează bine după ultima sa operaţie la genunchi, informează agenţia Reuters, conform...
Echipa de Cupa Davis a României, la un pas de revenirea în elită. Care a fost ghinionul tricolorilor după victoria cu Portugalia
Echipa masculină de tenis a României a învins formaţia Portugaliei, scor 3-1, în primul tur al Grupei Mondiale I a Cupei Davis. România, echipă care nu are niciun jucător în top 200 ATP...