Hanescu se mentine pe locul 54 in clasamentul ATP

Luni, 16 August 2010, ora 14:29
1091 citiri

Tenismanul roman Victor Hanescu se mentine pe locul 54, cu 870 de puncte, in clasamentul ATP dat publicitatii luni.

Urmatorul roman clasat in ierarhia ATP este Adrian Ungur, care ocupa locul 123, cu 441 de puncte, in urcare patru pozitii.

La dublu, Horia Tecau a urcat pana pe locul 22, cu 3.080 de puncte.

Clasamentul mondial este condus in continuare de spaniolul Rafael Nadal, acesta fiind urmat de Roger Federer, care a urcat o pozitie in urma finalei jucate la Toronto.

C.F.

Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
”Regele” Nadal a jucat primul meci pe zgură după 2 ani. Cum s-a descurcat la ATP Barcelona, pe terenul care-i poartă numele VIDEO
Tenismenul spaniol Rafael Nadal s-a calificat marți în turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, jucând primul său meci pe zgură după aproape 2 ani, de la Roland-Garros 2022....
#Victor Hanescu, #clasament ATP, #Horia Tecau, #adrian ungur, #Rafael Nadal, #Roger Federer , #ATP