Hanescu pierde in optimi la New Haven

Miercuri, 20 August 2008, ora 20:05
765 citiri

Victor Hanescu nu s-a calificat in sferturile turneului de la New Haven, dupa ce a fost invins miercuri de rusul Igor Andreev (N. 4), in doua seturi, cu 6-4, 7-5.

Hanescu a cedat dupa o ora si 36 de minute si s-a ales cu un cec de 11.000 de dolari si 20 de puncte ATP.

Turneul ATP din Connecticut este dotat cu premii in valoare totala de 708.000 dolari.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...