Bilant dezastruos pentru Piturca in Arabia Saudita

Vineri, 19 Decembrie 2014, ora 21:44
3557 citiri

Victor Piturca are un bilant dezastruos in Arabia Saudita, fostul selectioner "reusind" sa nu obtina nici macar o victorie dupa despartirea de nationala Romaniei.

Vineri seara, in etapa cu numarul 13 a campionatului saudit, echipa sa, Al Ittihad, a remizat, scor 1-1, pe terenul celor de la Al Ahli.

Abdulrahman Al Ghamdi a deschis scorul pentru formatia lui Piturca la 10 minute dupa pauza, insa defensiva echipei din Jeddah a cedat in minutul 64, atunci cand Omar Al Somah a restabilit egalitatea.

Paradoxal, aceasta remiza poate fi vazuta ca un rezultat pozitiv pentru Piturca, aflat la doar al doilea punct castigat in Arabia Saudita.

Reghecampf are probleme mari in Arabia Saudita

In plus, Al Ahli este un adversar redutabil, ocupand locul 3 in clasamentul la zi.

In sase partide disputate pana acum, Ittihadul lui Piturca a inregistrat doua remize si patru infrangeri, ocupand un dezamagitor loc 5.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Piturca Arabia Saudita rezultate, #Piturca Al Ittihad Arabia, #Piturca rezultate Arabia Saudita , #nationala