Reactia lui Piturca dupa remiza nationalei cu Slovacia

Miercuri, 14 August 2013, ora 23:20
3620 citiri

Selectionerul Victor Piturca s-a aratat ingrijorat dupa ce nationala Romaniei nu a reusit decat o remiza, scor 1-1, in meciul amical cu Slovacia.

Desi s-a ferit sa dea nume, tehnicianul si-a "urecheat" jucatorii, declarandu-se nemultumit de evolutia din partea secunda.

"In prima repriza echipa a facut un joc exact, bun spre foarte bun. Pacat ca nu am marcat mai mult. Am inceput foarte rau repriza secunda, relaxati, si am primit gol. Apoi s-a accidentat Marica, am jucat in 10 oameni si rezultatul este cel de pe tabela. Asta e situatia.

Ne asteapta doua jocuri in care nu trebuie sa gresim. Daca vom gresi ca acum, nu vom avea sanse sa castigam cu Ungaria si Turcia. Sunt multe lucruri de pus la punct. E important ca Torje si Marica sa isi gaseasca echipe, ca Bourceanu sa isi revina. Sper ca jucatorii sa fie bine din punct de vedere fizic", a spus Piturca la GSpTV.

Selectionerul nu a ratat ocazia de a-i ataca usor pe fanii care i-au cerut demisia, pe final de meci.

"M-au dezamagit spectatorii, au venit foarte putini, si m-a dezamagit si atitudinea din final. Trebuie mai mult respect pentru echipa nationala."

Nationala Romaniei, doar o remiza cu Slovacia

Nationala Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat in compania reprezentativei Slovaciei.

Bogdan Stancu a marcat singurul gol al "tricolorilor" in finalul primei reprize.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Piturca reactie Romania Slovacia, #Romania Slovacia amical rezultat, #nationala Romania rezultate , #nationala