Piturca a pierdut doi jucatori pentru amicalul cu Grecia

Sambata, 12 Noiembrie 2011, ora 15:16
1889 citiri

Atacantul Daniel Niculae si fundasul Marian Pleasca au parasit, sambata, cantonamentul echipei nationale si nu vor evolua in meciul amical cu Grecia.

Pleasca s-a accidentat in timpul partidei cu Belgia si a fost trimis in Romania pentru investigatii medicale, in timp ce Niculae a fost invoit de Piturca pentru a putea participa la botezul fetitei sale.

Selectionerul va avea astfel la dispozitie un lot de 21 de jucatori pentru amicalul cu Grecia programat marti in Austria.

Intalnirea va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

Nationala Romaniei a fost invinsa vineri seara, scor 1-2, de reprezentativa similara a Belgiei intr-un meci de pregatire disputat la Liege.

Romania a scapat ieftin din amicalul cu Belgia

Pentru "tricolori" a inscris Daniel Niculae in minutul 66, in timp ce Razvan Rat a ratat o lovitura de la 11 metri cu trei minute inainte de final.

C.F.

Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
#Victor Piturca, #lot Romania Grecia, #amical Romania Grecia, #nationala Romaniei , #nationala