Liga 1: Viitorul lui Hagi a obtinut prima victorie

Luni, 27 August 2012, ora 20:55
2780 citiri

Viitorul Costanta, echipa detinuta de Gica Hagi, s-a impus in partida disputata, luni seara, in deplasare, scor 3-0, cu Ceahlaul Piatra Neamt, contand pentru etapa a sasea din Liga 1.

Dupa o prima repriza lipsita de goluri, constantenii au explodat in startul partii secunde, inscriind de doua ori in numai cinci minute.

Gabriel Iancu a deschis scorul in minutul 52, cu un sut la coltul lung, iar Chitu a punctat pentru 2-0 in minutul 56, dupa ce l-a driblat pe portarul formatiei gazda.

Oaspetii au marcat din nou in ultimele momente ale jocului, cand Denis Alibec l-a invins pe Jovici cu un sut din prima la coltul scurt.

In urma acestei victorii, prima pentru echipa lui Hagi de la promovarea in Liga 1, Viitorul a parasit zona retrogradarii, urcand pe pozitia a 12-a, cu 12 puncte.

De cealalta parte, Ceahlaul pica pe locul 14, exact deasupra liniei rosii, cu doar patru puncte acumulate in sase etape.

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovici - Druga, Forminte, Vitelaru, Tepes - Achim, Monroy - Badescu, Constantinescu, Stana - Golubovici;

Rezerve: Martin, Marc, Cazan, Margina, Onciu, Lukanovici, Velici;

Viitorul Constanta: Vatca - Balasa, Mladen, Bejan, Turcu - Iancu, Onicas, Lazar - Albu, Rusu, Chitu;

Rezerve: Bolboasa, Putanu, Alibec, Carstocea, Benzar, Vastag, Mitache.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Viitorul Constanta victorie Liga 1, #Viitorul victorie Piatra Neamt, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 6 , #Liga 1