Egal scos in extremis de echipa lui Hagi in minutele de prelungiri. Dupa acest rezultat, FC Viitorul este departe de play - off

de Teodor Serban
Vineri, 05 Martie 2021, ora 22:30

Formatia FC Viitorul a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania echipei Academica Clinceni, in etapa a XXVI-a a Ligii I.

Pentru FC Viitorul a marcat Tsoumou, in minutul 90+1, in timp ce pentru Academica a inscris Andronic, in minutul 72.

Viitorul Constanta: Cojocaru - Dussaut (Benzar '46), Mladen, Dobrosavlevic, Boboc - Artean, Ciobanu (Pitu '60), C. Matei - Jo Santos (Babunski '76 ), Andronache (Tsoumou '46), Gradinaru (Ganea '46). Antrenor: Mircea Rednic

Academica: Valceanu - Achim, Bilali, Gardos, Pirvulescu (Dobrescu '69) - Cordean, Moulin, Cebotaru, Tanase (Popa '69) - Chunchucov, Andronic (Dumitru '50). Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitri: Marian Barbu - Ovidiu Artene, Mihai Marius Marica - Sorin Costreie

Observator: Adrian Vidan

Cu acest egal, FC Viitorul este pe 10 in clasament, cu 29 de puncte, la 8 puncte in spatele ultimul loc care duce in play off, ocupat de Academica Clinceni.

EXCLUSIV VIDEO Imagini de colectie cu Gica Hagi si tatal Simonei Halep la o petrecere de pomina la Constanta

Turcii, datori la Gica Hagi. Ce suma trebuie sa primeasca patronul de la FC Viitorul
Sursa: NEWS.RO