Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Viitorul lui Hagi, neinvins dupa trei etape

Duminica, 05 August 2012, ora 20:55
2388 citiri

Viitorul Constanta, formatia finantata de Gica Hagi, a ramas neinvinsa dupa disputarea celei de-a treia etape din Liga 1, remizand, scor 0-0, cu Astra Ploiesti.

Dobrogenii au bifat a treia remiza de la promovarea in Liga 1, la capatul unui meci slab, dominat de oaspeti in repriza secunda.

Dupa 40 de minute fara ocazii la ambele porti, Chitu a ratat unica sansa a primei reprize, sutand dezamagitor dupa o pasa primita de la Carstocea.

Ploiestenii au evoluat mai bine in partea a doua si au presat la poarta lui Vatca, insa goalkeeperul constantenilor s-a opus de fiecare data in fata lui Enache, Matel si Ivanovski.

In urma acestui rezultat, Viitorul a acumulat trei puncte si ocupa pozitia 10-a in clasamentul Ligii 1, in timp ce Astra se afla pe 7 cu patru puncte, la egalitate cu FC Vaslui.

Viitorul Constanta: Vatca - Mladen, Bejan, Larie, Turcu - Onicas, Benzar, Carstocea - Iancu, Cristian Cristea, Chitu;

Rezerve: Buzbuchi, Tosca, Gavra, Herea, Balasa, Vastag, Albu;

Astra Ploiesti: Lung - Barboianu, Gaman, Melinte, Den Djemia - Muresan, Seto - Enache, Ivanovski, Morais - Fatai;

Rezerve: Dinu, Yousef, Yahaya, Budescu, Di Stefano, Matel, Williams.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Viitorul Constanta, #Astra Ploiesti, #rezultate Liga 1, #Liga 1 etapa 3 , #Liga 1