Viitorul lui Hagi face un pas gresit in lupta pentru titlu

Vineri, 08 Noiembrie 2019, ora 22:22
6851 citiri

FC Viitorul, echipa antrenata si patronata de Gica Hagi, a facut un pas gresit in lupta pentru titlu.

Formatia dobrogeana s-a incurcat in deplasarea de la Hermannstadt, reusind sa obtina doar o remiza, scor final 1-1.

Partida a inceput bine pentru elevii "Regelui", acestia deschizand scorul dintr-un penalti acordat destul de usor dupa o interventie asupra lui Iancu.

Achim a executat puternic si a inscris.

Hermannstadt a iesit la joc si, dupa doua sanse destul de mari, a reusit sa egaleze in prelungirile primei reprize prin Debeljuh, care a profitat de o gafa a aparatorilor Viitorului.

Fosta campioana a avut sansa de a se impune, Iancu obtinand inca un penalti controversat, numai ca tot el l-a ratat, sutand in bara.

Chiar daca sibienii au terminat partida in inferioritate numerica dobrogenii nu au reusit sa profite de avantaj si au fost nevoiti sa se multumeasca doar cu un punct.

ECHIPELE DE START

Hermannstadt: Novo - Luchin, Viera, I. Stoica, Busu - Dumitriu, Dalbea, Offenbacher - Voda, Debeljuh, Buzan

Rezerve: Cristiano, Tatar, Petrescu, Cordea, Miguel, Caiado, Yazalde

Antrenor: Eugen Neagoe

Viitorul: Cabuz - Boboc, Tiru, Mladen, de Nooijer - Ciobanu, Achim, Houri - Matei - Iancu, Ganea

Rezerve: Buzbuchi, Artean, Filip, Dulca, Iacob, Pitu, Munteanu

Antrenor: Gheorghe Hagi

Arbitru: Adrian Cojocaru

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Viitorul Liga 1 rezultate, #Viitorul rezultat Hermannstadt, #Liga 1 meciuri rezultate , #Liga 1