Moldovan: Am eliminat o contracandidata la trofeu

Miercuri, 28 Octombrie 2009, ora 09:44
554 citiri

Antrenorul formatiei FC Brasov, Viorel Moldovan, si-a felicitat jucatorii pentru califcarea in sferturile Cupei Romaniei.

"Ma bucur enorm pentru aceasta victorie. Am realizat exact ceea ce ne-am propus si ii felicit pe jucatori pentru asta. Am eliminat o contracandidata la trofeu. Prin victoria de astazi si ce am realizat, pot spune ca a iesit soarele pe strada noastra", a spus Moldovan la finalul partidei.

FC Brasov a invins formatia Unirea Urziceni, scor 1-0, intr-o partida contand pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei.

Formaţia Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi, miercuri, de echipa de liga a treia Minaur Baia Mare, scor 4-0. Golurile au fost...
Surpriză mare în Cupa României! Nepotul lui Victor Pițurcă este în sferturile de finală după un meci incredibil
ACSO Filiaşi din Liga a III-a s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, după exceutarea loviturilor de departajare, echipa din...