Viorel Moldovan, infrangere surprinzatoare in Franta

Sambata, 06 August 2016, ora 09:51
3354 citiri

Viorel Moldovan a suferit prima infrangere pe banca tehnica a echipei franceze Auxerre, scor 1-2 pe teren propriu, contra celor de la GFC Ajaccio, in etapa a doua a Ligue 2.

Oaspetii au deschis scorul, in minutul 23, din penalti, insa elevii lui Moldovan au egalat rapid, in minutul 31, prin Remi Fournier.

Auxerre a primit insa al doilea gol in minutul 53, iar Viorel Moldovan a inregistrat astfel primul esec la carma francezilor.

"Nu poti fi fericit cand pierzi. Am jucat impotriva unei echipe experimentate. Experienta a facut diferenta, acesta este fotbalul. Este greu cand nu marchezi atunci cand ai ocazii. Mi-am felicitat jucatorii pentru caracterul lor", a spus romanul, citat de Dolce Sport.

In prim etapa, Auxerre a terminat la egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Red Star.

Fostul antrenor secund al echipei nationale a Romaniei a semnat in aceasta vara cu Auxerre, care a terminat sezonul trecut pe locul 5.

Moldovan a mai antrenat nationala de tineret a Romaniei si echipele Rapid, Sportul Studentesc, FC Brasov si FC Vaslui.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Moldovan infrangere Franta, #Auxerre infrangere Franta, #Moldovan infrangere Auxerre , #stiri Viorel Moldovan