Meci de cosmar pentru Vlad Chiriches, criticat dur in presa din Italia

Miercuri, 03 Ianuarie 2018, ora 10:10
4081 citiri

Vlad Chiriches a fost cel mai slab jucator al partidei pe care echipa sa, Napoli, a pierdut-o, marti seara, pe teren propriu in fata Atalantei, in sferturile de finala ale Cupei Italiei.

Aparatorul roman in varsta de 28 de ani a gresit la ambele goluri primite de partenopei.

Mai intai, in minutul 50, Chiriches a fost depasit usor, iar Timothy Castagne a deschis scorul pentru oaspeti.

Apoi, in minutul 81, a alunecat in fata lui Alejandro Gomez, care a dus scorul la 0-2.

Dries Mertens a marcat in minutul 84, dar Napoli paraseste Cupa Italiei dupa ce a fost invinsa cu 1-2 pe teren propriu.

Dupa terminarea intalnirii, portalul Tuttomercatoweb l-a notat cu 5 si i-a acordat titlul de cel mai slab jucator de pe teren.

"A gresit incredibil la golul lui Gomez, care a inchis meciul. O eroare fatala pentru echipa sa, urmata de o alta ezitare cu care si-a ruinat partida", noteaza sursa in cauza.

In semifinalele Cupei Italiei, Atalanta o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Juventus si Torino.

Vlad Chiriches joaca pentru Napoli din vara lui 2015, iar pana acum in acest sezon a fost folosit doar in 7 meciuri.

Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
Prima reacție a lui Clotilde Armand după ce a fost trimisă în judecată: ”Ciolacu a schimbat 4 procurori până a găsit unul din provincie pe care l-a avansat să mă ancheteze”
Primărița Sectorului 1, Clotilde Armand, a reacționat joi, 25 aprilie, la câteva ore după ce a fost trimisă în judecată. Într-un mesaj postat pe Facebook, Clotilde Armand precizează...
#Vlad Chiriches meci slab, #Napoli eliminata Cupa Italiei , #stiri Vlad Chiriches