Vlad Chiriches, evolutie catastrofala in Anglia. Ce i-au transmis fanii

Sambata, 12 Aprilie 2014, ora 19:15
3051 citiri

Vlad Chiriches, aflat la al doilea meci la Tottenham in ultimele doua luni, dupa ce a lipsit din cauza unei accidentari la spate foarte serioasa, a avut o evolutie foarte slaba in prima repriza a meciului cu WBA, remizat de echipa sa, scor 3-3.

Fundasul roman a fost depasit usor de francezul Stephane Sessegnon la unul dintre golurile marcate de West Browmich Albion in poarta lui Tottenham in meciul de sambata, din etapa a 34-a a Premier League.

Dupa ce la pauza, West Bromwich conducea cu 3-1, antrenorul Tim Sherwood a ales sa il scoata de pe teren pe roman.

Romanul a fost criticat dur pe reteaua de socializare Twitter de catre fanii lui Spurs care cereau schimbarea acestuia.

Cateva dintre mesaje au sunat in acest mod: "Chiriches e foarte incet", "Chiar si eu sunt mai rapid ca Vlad Chiriches", sau, si mai grav, "Poate il luam inapoi pe Caulker si il vindem pe acest betiv.", au scris suporterii pe Twitter.

Colegii lui Chiriches au mascat evolutia slaba din prima parte, reusind sa egaleze pana la final, 3-3, dupa goluri semnate Kane si Eriksen, ultimul reusind sa marcheze in minutul 94.

D.A.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#vlad chiriches evolutie catastrofala, #chiriches evolutie foarte slaba, #meci slab chiriches evolutie, #ce au transmis fanii chiriches tottenham , #stiri Vlad Chiriches