Veste teribilă pentru selecționerul Edi Iordănescu. S-a ”rupt” căpitanul naționalei înainte de debutul preliminariilor Euro 2024

Luni, 06 Martie 2023, ora 22:00
1942 citiri
Vlad Chiricheș

Echipa italiană Sassuolo a învins luni, pe teren propriu, formaţia Cremonese, scor 3-2, într-un meci al etapei a 25-a din Serie A. Românul Vlad Chiricheş a ieşit de pe teren accidentat.

Sassuolo a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Armand Lauriente (min. 26) şi Davide Frattesi (min. 41).

Antrenorul oaspeţilor, Davide Ballardini, l-a introdus pe teren în minutul 46 pe Cyriel Dessers, care mai întâi a redus din diferenţă în minutul 62, iar în minutul 83 a semnat golul egalizator.

Meciul s-a încheiat totuşi cu victoria gazdelor. Nedim Bajrami, intrat în joc în minutul 68, a înscris în minutul 90+2.

Fundaşul român al echipei Cremonese, Vlad Chiricheş, a ieşit de pe teren în minutul 35, el acuzând o accidentare.

Căpitanul naționalei României ar putea rata astfel debutul tricolorilor în campania pentru Euro 2024, dubla cu Andorra și Belarus de la finalul lunii martie.

România, nedreptățită în Ungaria! O decizie fără logică ne-a luat și ultima șansă de calificare
Naționala feminină de handbal ar fi avut dreptul să participe pe ultima sută de metri la unul dintre cele trei turnee preolimpice care se dispută între 11 şi 14 aprilie, însă federația...