Rezultat bun pentru Walter Zenga, la debutul pe banca lui Wolverhampton

Duminica, 07 August 2016, ora 10:04
2483 citiri

Italianul Walter Zenga, antrenor care a activat in Romania la Steaua si Dinamo, si-a inceput aventura la Wolverhampton, echipa de liga secunda engleza cu care tocmai a semnat un contract.

In prima etapa din Championship, lupii au facut un egal in deplasare, scor 2-2 cu cei de la Rotherham.

De remarcat ca gazdele au condus cu 2-0 si au avut si un om in plus de la 2-1, minutul 52.

Islandezul Boovarsson a fost decisiv in minutul 65 si a adus un punct pentru Wanderers.

"Am aratat spirit de echipa, jucatorii nu au renuntat niciun moment la lupta. Am inceput meciul de la 0-2, dar am reusit sa ne mentinem in joc si asta dupa doar cinci zile de cand lucram impreuna. Jucatorii au muncit foarte mult, nu au abandonat lupta. E foarte important pentru un antrenor sa stie ca elevii sai sunt dispusi sa lupte pana in ultimul moment", a declarat Zenga la final de partida.

Zenga a semnat in aceasta vara contractul cu Wolverhampton, echipa la care in trecut a activat si un roman, e vorba de Ionel Ganea.

D.A.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Zenga rezultat bun debut pentru Wolverhampton, #egal Zenga prim meci Wolves, #Wolves prim meci liga secunda Zenga , #stiri Walter Zenga