Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 16-18 octombrie 2009

Vineri, 16 Octombrie 2009, ora 07:40
2029 citiri
Afla unde poti sa te distrezi in weekendul 16-18 octombrie 2009

Spitalul de Urgenta, Tom Baxter, Neylin si Mircea Tiberian va invita sa participati in acest weekend la concertele sustinute in diferite orase.

Daca sunteti amatori de muzica veche, puteti merge la Festivalul de Muzica Veche, ce se va desfasura in Capitala in perioada 17 - 23 octombrie.

Amatorii de jazz sunt invitati sa mearga la Sibiu unde va avea loc Festivalul Jazz And More.

Concerte

Vineri, 16 octombrie

Bucuresti, 22:00, Tom Boxer feat Antonia, Turabo Society Club.

Bucuresti, 22:00, Spitalul de Urgenta, Silver Church.

Bucuresti, 22:00, Grasu XXL, Club Malibu.

Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.

Bucuresti, 21:00, Old News, Deja Fu.

Satu Mare, 21:00, Sado Sathanas, Casa de Cultura G.M. Zamfirescu, Satu Mare.

Caras Severin, Puya, Club, Gladiator, Resita.

Sibiu, Dead Pope's Company, Art CAfe, Sibiu.

Iasi, Ducu Bertzi, Casa Studentilor, Iasi.

Cluj, 22:00, Neylini, Club Decadence, Cluj Napoca.

Sambata, 17 octombrie

Bucuresti, 19:00, Hannelore Devaere - "Regele David si ingerii", Sala Dalles.

Bucuresti, 21:00, Pj Paul si Mc Stevie Bass, Cafeneaua Actorilor.

Bucuresti, 21:00, Pinktober, Hard Rock Cafe.

Bucuresti, 21:00, Dj Valkirya, Iron City Club.

Bucuresti, 21:00, Marcian Petrescu & Trenul De Noapte, Art Jazz Club.

Sibiu, 20:00, Mircea Tiberian, Maria Raducanu, Lisle Ellis, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Sibiu, 21:30, Johnny La Marama, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Duminica, 18 octombrie

Sibiu, 17:00, Mikolaj Trzaska, Clayton Thomas, Tony Buck, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Sibiu, 18:40, Christoph Irmer, Marc Charig Duo, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Sibiu, 20:00, Cush Trio, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Sibiu, 21:30, Frank Paul Schubert Quintet, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Cluj, 19:00, Recital Potage du jour, Casa de Cultura a Studentilor, Cluj Napoca.

Cluj, 20:00, Recital Sound-check, Casa de Cultura a Studentilor, Cluj Napoca.

Gorj, Puya, Club XS, Rovinari.

Festivaluri

Bucuresti, 8 - 18 octombrie, Explore Dance Festival 2009.

Bucuresti, 17 - 23 octombrie, Festivalul de Muzica Veche.

Ilfov, 16 - 18 octombrie, Moto Xcountry Festival, Peris.

Cluj, 10 - 18 octombrie, Festivalul de Film Comedy, Cluj-Napoca.

Cluj, 2 - 23 octombrie, Toamna Muzicala Clujeana 2009, Cluj-Napoca.

Cluj, 18 - 20 octombrie, Transilvania Jazz Festival, Cluj-Napoca.

Arad, 11 - 24 octombrie, Festivalul International de Teatru Clasic, Arad.

Timis, 15 - 17 octombrie, TMBase Festival, Timisoara.

Sibiu, 16 - 19 octombrie, Jazz And More Festival, Sibiu.

Sibiu, 14 - 16 octombrie, Festivalul Acum Balet, Casa de Cultura a Sindicatelor, Piata Unirii din Sibiu, Sibiu.

Bacau, 14 - 30 octombrie, Festivalul International de Teatru Francofon, Bacau.

Targuri

Bucuresti, 17 octombrie, Bucurestii negustorilor.

Bucuresti, 16 - 18 octombrie, Targ de Antichitati Taranesti.

Bucuresti, 15 - 18 octombrie, Targul International de Turism, Romexpo.

Suceava, 16 - 17 octombrie, Targul de turism al Bucovinei, Suceava.

Expozitii

Bucuresti, 25 septembrie - 18 octombrie, Arta furata (capodopere din muzeele romanesti, furate si recuperate), Artmark.

Bucuresti, 8 octombrie - 7 noiembrie, Norwegianness, Galeria U.N.A.

Bucuresti, 25 septembrie - 18 octombrie, Porti si ferestre deschise, Muzeul National al Taranului Roman.

Bucuresti, 30 septembrie - 1 noiembrie, "Bucuresti, La Mal-Aimee", Muzeul Ion si Dr. Nicolai Kalinderu.

Bucuresti, 14 aprilie - 39 octombrie, Desene si proiecte de arhitectura, Muzeul National de Arta.

Bucuresti, expozitie permanenta, Bulgarii din Romania, Muzeul National al Taranului Roman.

Bucuresti, expozitie permanenta, Bijuterii de portelan, Idelier Concept Store.

Bucuresti, 20 august - 30 septembrie, O istorie pe doua roti, motociclete clasice si de epoca, Muzeul National de Istorie a Romaniei.

Teatru

Vineri, 16 octombrie

Bucuresti, 10:00, Uriasul cel bun si prietenos, Teatrul de Animatie Tandarica.

Bucuresti, 15:00, Te Iubesc! Te Iubescu, La Motoare.

Mures, 10:00, Motanul Incaltat, Teatrul pentru copii si tineret Ariel, Targu Mures.

Prahova, 11:00, Pinocchio, Teatrul de Papusi Ciufulici, Ploiesti.

Bihor, 12:00, Toate drumurile duc la Roma, Teatrul de stat Oradea, Oradea.

Sibiu, 17:00, Farsele iubirii, Teatrul pentru copii si tineret Gong, Sibiu.

Timis, 18:00, My fair lady, Opera Nationala Romana Timisoara, Timisoara.

Braila, 18:30, Cum am invatat sa conduc, Teatrul Maria Filotti, Braila.

Dambovita, 19:00, Conul Leonida fata cu reactiunea, Teatrul Tony Bulandra, Targoviste.

Brasov, 19:00, D-ale carnavalului, Teatrul Sica Alexandrescu.

Cluj, 20:00, Yacobi si Leidental, Teatrul Maghiar se Stat Cluj, Cluj Napoca.

Sambata, 17 octombrie

Bucuresti, 9:00, "Alb negru sau trista calatorie a printesei din cel mai mic regat", Teatrul National Radiofonic.

Bucuresti, 19:00, Blocaj in Trafic, Teatrul Foarte Mic.

Bucuresti, 19:00, Privighetoarea si trandafirul, Teatrul National I.L. Caragiale.

Valcea, 11:00, Ciubotelele ogarului, Teatrul Anton Pann, Ramnicu Valcea.

Botosani, 18:00, Fluturii, Teatrul Mihai Eminescu Botosani, Botosani.

Iasi, 18:00, Gheorghe Popescu, Teatrul National Vasile Alecsandri, Iasi.

Cluj, 18:30, Magnatul Miska, Opera Nationala de Stat, Cluj Napoca.

Dolj, 19:00, Dance with me, Teatrul Liric Elena Teodorini, Craiova.

Sibiu, 19:00, O noapte furtunoasa, Teatrul National Radu Stanca, Sibiu.

Mures, 19:30, Campionatul de improvizatie (improvizatie muzical-coregrafica), Teatrul National Targu Mures.

Duminica, 18 octombrie

Bucuresti, 11:00, Clovnii, Teatrul Masca.

Galati, 11:00, Tinerete fara batranete si viata fara de moarte, Teatrul Dramatic Fani Tardini, Galati

Cluj, 17:00, Contesa Maritza, Opera Maghiara de Stat, Cluj Napoca.

Bihor, 18:00, Descult in parc, Teatrul Arcadia, Oradea.

Prahova, 18:30, Bonsoir, Paris!, Teatrul de Revista Majestic, Ploiesti.

Mures, 19:00, Hotii, Teatrul 74, Targu Mures.

Constanta, 19:00, Sa ne razbunam, iubito !, Teatrul de Stat Constanta, Constanta.

Satu Mare, 19:00, Trei Surori, Teatrul de Nord, Satu Mare.

Cinema

Vineri, 16 octombrie

Bucuresti, Adevarul gol-golut, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Anul Unu, Cityplex, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Extraterestrii din mansarda, Cityplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Hoti de onoare, Corso.

Bucuresti, Amintiri din Epoca de Aur 1 - Tovarasi, frumoasa e viata!, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Che: partea a doua, Hollywood Multiplex.

Bucuresti, Epoca de gheata 3: Aparitia Dinozaurilor, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Julie si Julia, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Tinker Bell si Comoara pierduta, Hollywood Multiplex, Light Cinema.

Bucuresti, Harry Potter si Printul Semipur, Starplex.

Sambata, 17 octombrie

Bucuresti, Pandorum, Baneasa Drive In Cinema, CinemaPro, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Cosmarul alb, Cityplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Halloween II, Cityplex, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Gomorra, Gloria.

Bucuresti, Cosmarul alb, Hollywood Multiplex.

Bucuresti, District 9, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Orfana, Hollywood Multiplex, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Playboy de L.A., Hollywood Multiplex.

Bucuresti, Ticalosi fara glorie, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Francesca, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Duminica, 18 octombrie

Bucuresti, Gamer - Jocul Supravietuirii, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Surogate, Baneasa Drive In Cinema, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Destinatie finala 3D, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Idila cu dadaca mea, Cityplex, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania.

Bucuresti, Nou-venita in oras, Europa.

Bucuresti, G-Force: Salvatorii planetei 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, Tipi simpatici, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Starplex.

Bucuresti, Toy story 3D, Hollywood Multiplex, Light Cinema, Movieplex Cinema Plaza Romania, Starplex.

Bucuresti, 123 S-a furat un tren, .

Bucuresti, Marea mahmureala, Starplex.

Alte evenimente

Bucuresti, 10 septembrie - 20 noiembrie, Exploring the return of repression, Pavilion Unicredit.

Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.

Bucuresti, 1 iulie - 1 noiembrie, Concurs de fotografie cu tema speologica.

Bucuresti, 20 ianuarie - 19 decembrie, The Met: Live in HD.

Bucuresti, 15 septembrie - 3 noiembrie, First Draft-Curs de scenaristica pentru incepatori.

Bucuresti, 18 septembrie - 6 noiembrie, Introducere in egiptologie.

Bucuresti, 25 septembrie - 27 noiembrie, Jocul de-a culoarea.

Bucuresti, 5 octombrie - 2 noiembrie, Antropologia spatiului urban.

Bucuresti, 3 octombrie - 21 noiembrie, Atelier de cinematografie: 8 femei regizor.

Bucuresti, 3 octombrie - 5 decembrie, Atelier de pictura si creativitate.

Bucuresti, 1 - 21 octombrie, Cine a zis ca e greu sa gasesti un mix bun?

Bucuresti, 8 octombrie - 12 noiembrie, Moda contemporana-intre imagine si marketing.

Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica cinematografica.

Bucuresti, 6 octombrie - 8 decembrie, O poetica fotografica.

Bucuresti, 17 octombrie, CicloTura de toamna.

Bucuresti, 16 octombrie, Student Caffe, Club A.

Bucuresti, 16 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.

Bucuresti, 16 octombrie, Best of... cu Paul Rogge, Fire Club.

Bucuresti, 16 octombrie, Party para la Resistencia, El Comandante.

Bucuresti, 16 octombrie, Start The Friday Night with RNG, B 52 Club.

Bucuresti, 16 octombrie, Hot Date Party, Stuff Vama Veche.

Bucuresti, 16 octombrie, Karaoke, Hard Rock Cafe.

Bucuresti, 16 octombrie, Brit Pop Express 3, Club Fabrica.

Bucuresti, 16 octombrie, Rokoteca Metalhead, Suburbia Club.

Bucuresti, 16 octombrie, Heavy Metal Party, Heaven & Hell Bar.

Bucuresti, 16 octombrie, Party cu DJ Rock, Iron City Club.

Bucuresti, 16 octombrie, Deja Vu Party, Deja Vu.

Bucuresti, 16 octombrie, Karaoke Party, Friends Pub.

Bucuresti, 16 octombrie, Girls Night Out- Funky Belts Party, Plach Friends&Coffe.

Bucuresti, 16 octombrie, Dance like there's no tomorrow, Whatever.

Bucuresti, 16 octombrie, Piano Bar, Embassy Social Club.

Bucuresti, 16 octombrie, Delicious Doughnuts cu Dj Bhoris, Club A.

Bucuresti, 16 octombrie, Click! Model Party Nights, Twice.

Bucuresti, 16 octombrie, Week-endul incepe cu Dj Mamuth, Club Revenge.

Bucuresti, 17 octombrie, Raku - 'Rezistenta', Club Fabrica.

Bucuresti, 17 octombrie, Funk Rock Hotel 6, Silver Church.

Bucuresti, 17 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.

Bucuresti, 17 octombrie, Rokoteca ZZ Top, Fire Club.

Bucuresti, 17 octombrie, Now D.A.N.C.E., B52 Club.

Bucuresti, 17 octombrie, Blind Date Party, Stuff Vama Veche.

Bucuresti, 17 octombrie, Monsters of Rock, Heaven & Hell Bar.

Bucuresti, 17 octombrie, Twice Fetish Party, Twice.

Bucuresti, 17 octombrie, Deja Vu Party....Realoaded, Deja Vu.

Bucuresti, 17 octombrie, Party cu Dj Trap, Friends Pub.

Bucuresti, 17 octombrie, Burning Down The Club cu DJ Bhoris, Club A.

Bucuresti, 17 octombrie, Neverending Party, ONX Club.

Bucuresti, 17 octombrie, Revenge Time cu Dj Mamouth, Club Revenge.

Bucuresti, 17 octombrie, Selectiv Party cu Sile, Club Barfly.

Bucuresti, 18 octombrie, Bucharest City Marathon.

Bucuresti, 18 octombrie, Student Caffe, Club A.

Bucuresti, 18 octombrie, Oldies but Goldies, Oldies Club.

Bucuresti, 18 octombrie, Club Night DJ HORIA, Club A.

Bucuresti, 18 octombrie, Chillout, ONX Club.

Bucuresti, 18 octombrie, Legendary Party, Stuff Vama Veche.

Bucuresti, 18 octombrie, Karaoke, Cafeneaua Actorilor.

Bucuresti, 18 octombrie, Muzica moale de dres creeri, Heaven&Hell Bar.

Bucuresti, 18 octombrie, Piano Bar, Embassy Social Club.

Bucuresti, 18 octombrie, Good old times music, 100 Crossroads.

Bucuresti, 18 octombrie, Relache dupa balamuc, Whatever.

Bucuresti, 18 octombrie, Party by Request - Choose your music, El Grande Comandante.

Brasov, 17 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.

Brasov, 18 octombrie, Tonomat Party. The Corner, Brasov.

Brasov, 30 septembrie - 30 noiembrie, Curs de fotografie si post-editare, Brasov.

Timis, 21 septembrie - 31 octombrie, Cartea insemnata, Timisoara.

Citeste si:
„Nu există partener mai puternic pentru SUA decât România” susține senatorul american Robert Portman
„Nu există partener mai puternic pentru SUA decât România” susține senatorul american Robert Portman
Senatorul american Robert Portman, care efectuează sâmbătă, 28 mai, o vizită în România, a declarat că nu există pentru Statele Unite prieten mai puternic decât ţara noastră....
Prima demisie din echipa PLUS din USR. Ciprian Teleman anunță că pleacă din partid
Prima demisie din echipa PLUS din USR. Ciprian Teleman anunță că pleacă din partid
Fostul ministru al Cercetării, Inovării şi Digitalizării, în Guvernul Cîţu, Ciprian Teleman a anunţat sâmbătă, 28 mai, că demisionează din USR. Fost președinte al PLUS Ilfov, acesta a...