Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Werder invinge Hamburg si se califica in finala Cupei Germaniei (Video)

Joi, 23 Aprilie 2009, ora 08:38
961 citiri

Gruparile Bayer Leverkusen si Werder Bremen isi vor disputa finala Cupei Germaniei, dupa ce au reusit sa se califice marti, respectiv miercuri.

Leverkusen a invins divizionara secunda FSV Mainz cu 4-1, dar a avut emotii in ciuda proportiilor scorului. Dupa 90 de minute scorul pe tabela era egal, 1-1, Bayer facand un tur de forta in prelungiri pentru a-si parafa calificarea in finala.

Hamburg si Werder Bremen s-au intalnit in cea de-a doua semifinala, scorul fiind 1-1 la capatul celor 90 de minute regulamentare. Partida a ajuns in prelungiri si a fost decisa, in cele din urma, la lovituri de departajare, unde Werder s-a impus cu 3-1.

Werder Bremen a castigat 5 Cupe ale Germaniei pana in prezent, in timp ce Bayer Leverkusen s-a impus intr-o finala din cele doua disputate.

Campioana Germaniei are șapte vieți: încă un meci salvat în prelungiri și miracolul continuă
Echipa germană Borussia Dortmund a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...