Werder Bremen a castigat Cupa Germaniei

Sambata, 30 Mai 2009, ora 23:01
1236 citiri

Werder Bremen s-a impus in finala Cupei Germaniei in fata formatiei Bayer Leverkusen, scor 1-0.

Singurul gol al intalnirii a fost marcat de Ozil, in minutul 58, iar Werder Bremen a intrat pentru a sasea ora in istorie in posesia trofeului DFB Pokal, ultima oara in 2004.

Astfel, gruparea antrenata de Thomas Schaaf si-a asigurat participarea in Europa League, alb-verzii terminand sezonul abia pe locul 10 in Bundesliga. Bayer Leverkusen va ramane in afara Europei, dupa o clasare dezamagitoare in competitia interna, pe pozitia a 8-a.

In alta ordine de idei, Werder Bremen a pierdut in acest sezon finala Cupei UEFA, in fata echipei Sahtior Donetk, pregatita de Mircea Lucescu, scor 1-2.

Campioana Germaniei are șapte vieți: încă un meci salvat în prelungiri și miracolul continuă
Echipa germană Borussia Dortmund a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Bayer Leverkusen, în etapa a 30-a din Bundesliga. Bayer este deja campioana Germaniei...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...