Bayern, umilita acasa de Werder Bremen

Sambata, 20 Septembrie 2008, ora 18:42
1819 citiri

Campioana Germaniei, Bayern Munchen, a fost umilita pe teren propriu de Werder Bremen, care s-a impus in final cu 5-2, dupa ce a condus si cu 5-0!

Elevii lui Klinsmann n-au mai repetat jocul bun din meciul cu Steaua, mijlocasii fiind ineficienti iar fundasii visatori. Astfel ca Werder a castigat mijlocul terenului si a urmat sarabanda golurilor.

Rosemberg a deschis scorul in minutul 30, Naldo a majorat diferenta inainte de pauza profitand de gafa lui Rensing, Ozil a reusit un gol de exceptie in minutul 53, Pizzaro si Rosenberg incheind definitiv conturile pe Allianz Arena.

Baietii lui Klinsmann au redus din diferenta pe final, profitand de relaxarea oaspetilor, castigatori ai meciului inca din minutul 60.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...