Sneijder aduce victoria Interului in prelungiri (Video)

Duminica, 04 Octombrie 2009, ora 08:44
872 citiri

Inter Milano a castigat greu, scor 2-1, intalnirea jucata sambata seara pe teren prorpiu cu Udinese Calcio, in etapa a 7-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

O partida extrem de dificila pentru formatia antrenata de portughezul Jose Mourinho, care se poate considera norocoasa ca a reusit sa ia toate cele 3 puncte.

Sarbul Dejan Stankovici (minutul 22) a fost cel care a deschis scorul, cu un sut frumos la coltul lung, in urma unei combinatii cu Samuel Eto'o.

Avantajul gazdelor n-a durat mult, golgheterul actualului sezon din Serie A, Antonio Di Natale, restabilind egalitatea (minutul 27), dupa ce l-a invins pe Julio Cesar cu un sut din interiorul careului.

Golul victoriei "nerazzurrilor" a venit abia in minutul 90+3 si a fost opera jucatorului adus cu 15 milioane de euro, in aceasta vara, de la Real Madrid, Wesley Sneijder. Olandezul, abia revenit dupa o accidentare, a inscris cu un sut din unghi. A fost primul lui gol pentru Inter.

La Inter, Chivu a fost integralist, insa evolutia sa a lasat mult de dorit, fiind in permanenta depasit de tanarul chilian Alexis Sanchez.

Inter: Julio Cesar - Zanetti, Lucio (Santon '88), Samuel, Chivu - Stankovici, Cambiasso, Muntari (Suazo '71) - Sneijder - Eto'o, Milito (Balotelli '25).

Antrenor: Jose Mourinho.

Udinese: Handanovici - Basta (Zapata '70), Coda, Domizzi, Lukovici - Sanchez, Agostino, Inler, Pepe (Pasquale '90) - Floro Flores (Corradi '75), Di Natale.

Antrenor: Pasquale Marino.

In urma acestui succes, Inter a urcat pe primul loc in clasament, cu 16 puncte, in timp ce Udinese ramane pe locul 5, cu 11 puncte.

Urmariti mai jos rezumatul partidei, in comentariul celebrului Roberto Scarpini:

Tot sambata, in Serie A s-a mai jucat meciul dintre Bari si Catania, incheiat cu scorul de 0-0.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#Inter Udinese Serie A, #rezumat video Inter Udinese, #Wesley Sneijder gol Inter , #Inter Milano