Mihaela Buzărnescu a surclasat la Wimbledon o adversară cu 16 ani mai tânără. Posibil duel românesc în turul doi

Marti, 28 Iunie 2022, ora 14:43
2616 citiri
Mihaela Buzărnescu

Sportiva Mihaela Buzărnescu (34 de ani), locul 127 mondial, s-a calificat, marţi, în turul doi la Wimbledon, al treilea grand slam al anului, depășind o adversară cu 16 ani mai tânără.

Buzărnescu a învins-o pe germana Nastasja Schunk (18 ani), locul 154 mondial, scor 6-4, 6-2, după o oră şi 16 minute.

În turul doi, Buzărnescu va evolua cu învingătoarea meciului dintre Gabriela Ruse, locul 54 mondial, şi Coco Gauff (SUA), locul 12 mondial şi favorită 11.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#wimbledon, #Mihaela Buzarnescu, #victorie, #adversara , #stiri Mihaela Buzarnescu