Cunoastem si ultima nationala din Europa calificata la Cupa Mondiala din 2018

Marti, 14 Noiembrie 2017, ora 23:34
8012 citiri

Danemarca a devenit ultima nationala europeana calificata la Cupa Mondiala de anul viitor.

Dupa 0-0 in tur, la Copenhaga, nordicii s-au impus cu un categoric 5-1 in returul barajului cu Irlanda si au obtinut biletele pentru Rusia.

Scorul a fost deschis repede de gazde, in minutul 6, prin Shane Duffy, dar danezii au reusit sa intoarca scorul pana la pauza.

Andreas Christensen, in minutul 29, si Christian Eriksen, in minutul 32, au marcat pentru trupa pregatita de Aage Hareide.

In partea secunda, mai exact in minutele 63 si 74, Christian Eriksen a mai punctat de doua ori, iar Nicklas Bendtner, in minutul 90, din penalti a stabilit scorul final.

Elvetia, Croatia si Suedia sunt celelalte nationala care au obtinut calificarea la baraj, in timp ce Franta, Portugalia, Germania, Serbia, Polonia, Anglia, Spania, Belgia si Islanda merg in Rusia din postura de castigatoare de grupe.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Danemarca calificata Cupa Mondiala, #Danemarca castigat baraj Irlanda , #rezultate meciuri