Cupa Mondiala 2018: Tunisia castiga meciul cu Panama

Joi, 28 Iunie 2018, ora 22:54
5227 citiri

Tunisia a obtinut primele puncte de la acest Campionat Mondial, dupa ce a castigat partida cu Panama, din ultima etapa a Grupei G.

2-1 a fost scorul intalnirii dintre cele doua nationale, eliminate inca de dinaintea startului meciului.

Intr-un meci in care miza a fost doar locul 3 in grupa, Tunisia si Panama au oferit o prima repriza slaba, incheiata surprinzator cu avantajul nationalei din America Centrala pe tabela de marcaj.

Singura reusita a primei reprize a venit in minutul 33, cand Meriah a deviat nefericit in propria poarta la un sut al lui Rodriguez.

Tunisienii au intors insa rezultatul in partea secunda, dupa reusitele lui Ben Youssef (min.51), cu o reluare din careul advers, si Khazri (min.66), dupa o actiune superba a lui Haddadi.

Tunisia incheia astfel grupa pe locul 3, cu 3 puncte, pe cand Panama paraseste intrecerea de pe ultimul loc, cu 0 puncte.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Panama si Tunisia, din Grupa G de la Cupa Mondiala 2018.

Desfasurarea partidei:

min.90+6 - Arbitrul fluiera finalul meciului.

min.90 - Vom avea 5 minute de prelungiri.

min.81 - Ultima schimbare la Panama: iese Avila, intra Arroyo.

min.76 - Schimbare in nationala Tunisiei: iese Sliti, intra Khalil.

min.72 - Badri primeste un cartonas galben dupa un fault asupra lui Barcenas.

min.66 - GOOOL TUNISIA!!! Khazri finalizeaza o actiune superba a lui Haddadi!!!

min.63 - Barcenas trece pe langa golul, insa Mathlouthi reuseste cumva sa respinga.

min.57 - Schimbare la Panama: iese Torres, accidentat, intra Tejada.

min.53 - Penedo are o interventie de zile mari la un sut al aceluiasi Ben Youssef.

min.51 - GOOOL TUNISIA!!! Ben Youssef restabileste egalitatea pe tabela de marcaj, dupa o centrare din partea dreapta a lui Khazri!!!

min.46 - Schimbare si la tunisieni: iese Sassi, intra Badri.

min.46 - Schimbare la Panama: iese G.Torres, intra Cummings.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+1 - Penedo respinge la un sut al lui Khazri, mingea revine la acesta, care trimite din nou spre poarta panamezilor, dar Torres indeparteaza pericolul.

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.44 - Sassi il faulteaza pe Rodriguez si primeste primul cartonas galben al meciului.

min.39 - Ben Youssef trimite cu capul dintr-o o centrare a lui Haddidi, iar mingea trece de putin peste poarta aparata de Penedo, care era batut.

INFO: FIFA trece reusita ca fiind un autogol al lui Meriah.

min.33 - GOOOL PANAMA!!! Rodriguez deschide scorul la prima ocazie a nationalei din America Centrala, cu un sut deviat de Meriah!!!

min.30 - Nivel de joc extrem de scazut in aceste prime 30 de minute, in care n-am avut nicio ocazie.

min.19 - Penedo retine o minge trimisa cu capul de Bedoui.

min.9 - Sliti suteaza de la marginea careului, dar mingea se duce mult pe langa poarta.

INFO: Cele doua nationale sunt deja eliminate si partida se joaca doar pentru statistici.

ora 21:00 - A INCEPUT PARTIDA

INFO: Intalnirea are loc pe Mordovia Arena si e transmisa in direct la TV de postul TVR 2.

ECHIPELE

PANAMA: Penedo - Machado, R.Torres, Escobar, Ovalle - Godoy, Gomez, Avila - Barcenas, G.Torres, Rodriguez.

Selectioner: Hernan Gomez.

TUNISIA: Balbouli - Nagguez, Bedoui, Meriah, Haddadi - Sassi, Skhiri, Chaalali - Ben Youssef, Khazri, Sliti.

Selectioner: Nabil Maaloul.

Arbitru: Nawaf Shukralla (Bahrain).

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#LIVE meci Panama Tunisia, #Panama Tunisia in direct, #Panama Tunisia Cupa Mondiala, #Cupa Mondiala 2018 , #rezultate meciuri