Cavani a plans dupa un meci fabulos facut pentru Uruguay. Prima reactie dupa victoria cu Portugalia

Duminica, 01 Iulie 2018, ora 08:00
7774 citiri

Edinson Cavani, starul lui PSG, a fost eroul nationalei Uruguay in victoria din optimile Cupei Mondiale cu Portugalia, scor 2-1, ambele goluri fiind marcate de fostul goleador al lui Napoli.

Acesta a iesit accidentat de pe teren spre finalul partidei, iar dupa fluierul final al arbitrului, nu si-a mai putut stapani lacrimile de fericire: "Foarte multumit de ce s-a intamplat. Ma bucur ca am ajuns in sferturi. E foarte emotionant, nu am cuvinte sa exprim ce simt. Sunt foarte fericit, vedeti si oamenii care se bucura. Imi imaginez ce e si in tara acum", puncta fericit Cavani, pentru presa din tara natala.

El a fost intrebat si despre accidentarea suferita la final: "Vom vedea ce va fi. M-a durut putin muschiul, dar vom vedea", parea putin ingrijorat jucatorul de 31 de ani.

Uruguay va da piept cu Franta in primul sfert de finala de la CM, vineri de la ora 17 Novgorod, pe 6 iulie.

8 si 62 sunt minutele in care a marcat Cavani golurile cu Portugalia, un meci in care Cristiano Ronaldo a fost extrem de sters.

Cavani s-a accidentat in minutul 70 si a fost inlocuit de Stuani.

D.A.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Edinson Cavani reactie dupa meci Uruguay, #Cavani despre accidentare meci Uruguay Portugalia, #Cavani in lacrimi dupa Uruguay Portugalia , #stiri World Cup