Victorie uriașă pentru FC Barcelona pe terenul uneia dintre cele mai redutabile echipe din Spania

Luni, 22 Ianuarie 2024, ora 05:38
1904 citiri
Xavi e antrenor la Barcelona FOTO facebook

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins duminică seara, în deplasare, scor 4-2, formaţia Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 21-a din La Liga. Barcelona a condus cu 2-0 şi a fost egalată, iar Ferran Torres a marcat de trei ori.

Ferran Torres a fost omul meciului de pe Stadionul Benito Villamarin. El a deschis scorul în minutul 21 şi l-a majorat în minutul 48, când Barcelona conducea cu 2-0. Gazdele au egalat în numai trei minute, prin dubla lui Isco, din minutele 56 şi 59. Însă catalanii au vrut victoria şi au obţinut-o. Ferran Torres i-a pasat decisiv lui Joao Felix, în minutul 90, şi acesta a adus din la conducere echipa oaspete, pentru ca Torres să reuşească să înscrie pentru a treia oară, stabilind scorul final în minutul 90+2, Betis Sevilla – FC Barcelona 2-4.

În clasament FC Barcelona este pe locul 3, cu 44 de puncte, iar Betis se află pe locul 9, cu 31 de puncte.

Quarterly Report - Editia 4

Barcelona a câștigat a doua oară la rând Liga Campionilor. UEFA a permis un banner de susținere pentru Palestina
Echipa Barcelona a câştigat, sâmbătă, pentru a doua oară consecutiv Liga Campionilor la fotbal feminin, învingând-o în finală pe Lyon, scor 2-0, pe stadionul San Mames din Bilbao....
Vacanțe de neuitat. Cele mai frumoase 10 destinații pentru relaxare. „Surpriza” de pe primul loc
Cele mai frumoase destinații pentru vacanțe au fost stabilite de Forumul Economic Mondial. Principalele criterii pentru topul celor mai bune țări de vizitat au fost: infrastructura, resursele...
#xavi, #barcelona, #antrenor, #Spania, #victorie, #Betis Sevilla , #stiri fotbal