HC Zalau a mai facut un pas spre podiumul Ligii Nationale

Sambata, 04 Noiembrie 2017, ora 18:55
52 citiri
Primul meci din seria celor trei partide pe care HC Zalau le sustine in decurs de sase zile s-a incheiat cu o victorie clara a echipei pregatite de Gheorghe Tadici. Formatia de la poalele Mesesului a dispus sambata cu scorul de 31 - 24, pe teren propriu, de CSM Slatina, formatie situata pe ultimul loc in Liga Nationala.

Diferenta dintre cele doua echipe a iesit in evidenta inca din primele minute, Zalaul conducand cu 8 - 2 dupa un sfert de ora. Dupa 20 de minute, diferenta era de zece goluri, ...citește toată știrea