Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Germaniei la Formula 1

Duminica, 28 Iulie 2019, ora 19:19
30 citiri
Max Verstappen a castigat, duminica, Marele Premiu al Germaniei la Formula 1, pe circuitul Hockenheimring, la capatul unei curse dramatice, dominate de ploaie.

Pilotul de la Red Bull Racing a fost urmat de Sebastian Vettel, care a plecat in cursa de pe ultimul loc. Pe ultima treapta a podiumului s-a clasat Daniil Kvyat, de la Toro Rosso.

Lewis Hamilton a inceput cursa din pole position, insa a incheiat pe 11. Pilotul Mercedes a pierdut aproape 50 de secunde la boxe, in turul 30, cand a fost ...citește toată știrea