Simona Halep, in sferturile de finala ale Australian Open. Ea va urca pe locul 2 WTA

Luni, 27 Ianuarie 2020, ora 08:00
29 citiri
Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 4, a invins-o, luni, cu scorul de 6-4, 6-4, pe Elise Mertens (Belgia), locul 17 WTA si cap de serie numarul 16, calificandu-se pentru a patra oara in sferturile de fnala ale Australian Open. In urma acestui rezultat, Halep va urca pe locul 2 WTA, dupa competitia de la Melbourne.

Un meci greu a avut Simona Halep pe Rod Laver Arena, chiar daca victoria inregistrata, din nou in doua seturi, precum toate partidele jucate la AusOpen, anul acesta, ar ...citește toată știrea