Ibrahimovic distanteaza pe Inter in Serie A

Duminica, 16 Noiembrie 2008, ora 11:01
898 citiri

Internazionale Milano a castigat meciul cu Palermo din Serie A, scor 2-0, si s-a distantat la 3 puncte de Juventus Torino, gratie golurilor lui Zlatan Ibrahimovic.

Dupa o prima repriza destul de echilibrata, Zlatan Ibrahimovic a deschis scorul la doar 30 de secunde dupa pauza, printr-un sut de la 25 de metri la care Alberto Fontana nu a avut nicio sansa.

Portarul lui Palermo a mai scos o data mingea din poarta in minutul 62, la o lovitura libera executata bine de acelasi atacant, Zlatan Ibrahimovic, cel care putea marca inca o data pana la final.

Echipa lui Jose Mourinho are in acest moment trei puncte in fata lui Juventus Torino, insa AC Milan si Napoli se pot apropia la doar un punct, daca vor reusi sa invinga Chievo, respectiv Atalanta.