Echipa lui Alex Mitrita a invins formatia lui Zlatan Ibrahimovici din SUA

Duminica, 12 Mai 2019, ora 15:07
3537 citiri

New York City FC a realizat marea surpriza si a depasit formatia lui Zlatan Ibrahimovici din SUA, un meci in care mijlocasul roman Alexandru Mitrita s-a aflat pe teren din minutul 65.

Cei de la NY City, echipa partener a celor de la Manchester City din Anglia, a dispus in deplasare cu 2-0 de Los Angeles Galaxy.

Partida a fost decisa pe finalul primei reprize, cand Heber in minutul 44 si Moralez (din penalti) in minutul 45 plus 6 de prelungiri au marcat cele doua goluri ale intalnirii.

Zlatan Ibrahimovici a fost titular la gazde, dar nu a reusit sa introduca balonul in poarta, gazde care au avut 14 ocazii clare de a marca.

In clasament, LA Galaxy este pe locul 2 cu 22 de puncte in conferinta de Vest, la 5 distanta de lidera Los Angeles FC, in timp ce New York e pe 4 in conferinta de Est, cu 18 puncte, avand 5 meciuri la rand fara infrangere, fiind la 5 puncte si ei de liderul Philadelphia Union.

Suedezul Ibrahimovici a primit pe final de partida si un galben, in minutul 87.

Mitrita a fost aruncat in teren de antrenorul Torrent, romanul avand o posesie foarte buna pe final de partida.

O singura victorie in ultimele 5 partide are echipa lui Ibra, care a fost integralist sambata seara.

Alexandru Mitrita a fost cumparat de americani de la CS Universitatea Craiova pentru 7.9 milioane de euro.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#echipa Alex Mitrita invinge pe Ibrahimovici, #Mitrita rezultat mare in SUA echipa, #Alex Mitrita pe teren surpriza deplasare , #stiri Zlatan Ibrahimovici