Un autogol de cascadorii rasului a stricat petrecerea lui Zlatan Ibrahimovici din MLS (Video)

Duminica, 18 August 2019, ora 15:12
5639 citiri

Un autogol de-a dreptul antologic a avut loc in timpul unei partide din MLS, Major League Soccer, in care Zlatan Ibrahimovici a fost eroul gazdelor cu o "dubla", insuficienta insa pentru victorie.

LA Galaxy i-a intalnit pe cei de la Seattle Sounders in runda curenta din MLS, iar scorul a fost unul egal, 2-2, cu Zlatan Ibrahimovici marcand ambele goluri ale gazdelor, in minutele 45 si 65, ultimul din penalti.

Suedezul isi confirma forma foarte buna, avand 20 de goluri marcate in 21 de partide din acest sezon.

Rezultatul final a fost insa stabilit intr-un mod hilar, dupa un autogol inedit, provocat de o crasa neintelegere dintre portarul si un fundas de la Galaxy. La scorul de 2-1, in minutul 82, portarul David Bingham a iesit total gresit din poarta, a incercat sa respinga cu capul, dar balonul l-a lovit in fata pe fundasul Skjelvik si a intrat in poarta, dupa cum puteti urmari in imaginile de mai jos:

LA Galaxy a jucat in 10 oameni inca din minutul 6 si putea pierde partida in prelungiri, dar atunci portarul Bingham si-a luat revansa dupa gafa de mai sus si a avut un mare reflex.

Trupa lui Zlatan se afla pe locul 3 in clasament in conferinta de Vest, la mare distanta insa de liderul Los Angeles FC, cu 17 puncte avans.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Zlatan Ibrahimovici dubla Video LA Galaxy, #Zlatan Ibrahimovici petrecere stricata, #Video autogol de cascadorii rasului LA , #stiri Zlatan Ibrahimovici