Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.786 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

Liga a 4-a si fotbalul pe sintetic mai sta o tura! Se asteapta noile reglementari din 15 iunie!

Marti, 02 Iunie 2020, ora 12:35

Daca fotbalul din primele doua ligi se pregateste pentru reluare, nu la fel sta situatia in ligile inferioare si in fotbalul pe sintetic.

La liga a treia, situatia e clara. Campionatele au fost inghetate si se va incepe alt sezon, de la zero, cand se va putea. Gloria a terminat pe locul 7 in seria a 5-a, jucatorii sunt in vacanta iar conducatorii se gandesc cum vor pregati urmatorul campionat.

La Liga a 4-a, mai sunt de disputat doua etape din acest sezon. Insa acestea nu se pot juca odata cu

Sport / stiri Sport5 vizite[ Sportul Bistritean ]

FOTO: A ajuns o bomba sexy! Pandemia ii amana planurile! Berni joaca acum pentru Steaua!

Luni, 01 Iunie 2020, ora 12:31

Bernadette Szocs, una dintre cele mai bune jucatoare de tenis de masa crescute de antrenorul Gheorghe Bozga, a implinit 25 de ani in aceasta primavara.

Nu mai e de mult micuta Berni pe care o stim de la Bistrita. A devenit o bomba sexy, foarte preocupata de imaginea ei. Are poze incendiare pe instagram si e cautata de media din Romania pentru tot felul de stiri mondene.

Recent, a marcat ziua internationala a blondelor cu un material simpatic, intr-un interviu pentru Sports Net Group.

"De ce

Life Show / stiri Sport7 vizite[ Sportul Bistritean ]

Ciobanica joaca tare! Vrea sa darame turnul Proditermului si sa faca acolo o baza sportiva pe 3 hectare!

Luni, 25 Mai 2020, ora 07:00

Sunteti candidatul verzilor. Sper a tuturor verzilor, adica al PER, al Partidului Verde, al pescarilor si iubitorilor de drumetii si al celor care isi doresc un oras curat si verde.

Cum de ati ales un partid neparlamentar? Partidul Verde nu a avut nici candidati in alegerile trecute.

Ar fi multe de spus. De la ce au facut si ce nu au facut partidele parlamentare, mai ales cele mari, pana la faptul ca in alegerile locale trebuie sa ne schimbam noi toti. Adica sa votam un om al comunitatii care

Sport / stiri Sport6 vizite[ Sportul Bistritean ]

S-a mai dus o legenda! A murit Nicolae Dondos!

Marti, 19 Mai 2020, ora 20:44

Astazi, in jurul orei 18.30 de minute, a plecat dintre noi Nicolae Dondos, unul dintre cei mai cunoscuti oameni de fotbal din judetul Bistrita Nasaud. Ar fi implinit 77 de ani in 31 mai, dar n-a mai apucat fiindca a fost rapus de grave probleme cardiace.

S-a nascut in Bucuresti, in cartierul Lipscani. A inceput fotbalul adevarat la 14 ani, ca junior la echipa de Divizia C, Ciocanul Bucuresti. La 18 ani, vine in Transilvania, la Gaz Metan

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal feminin: Campionatul a fost inghetat! Gloria rateaza cupele europene! Ce zice Pasca!

Luni, 18 Mai 2020, ora 15:10

Consiliul de Administratie al Federatiei Romane de Handbal, intrunit astazi in varianta online, a decis inghetarea sezonului 2019-2020 fara acordarea titlurilor de campioana.

Decizia a fost luata cu un scor de 11-7.

De asemenea, s-a hotarat ca participarea in cupele europene sa se faca pe baza clasamentelor din momentul "inghetarii" competitiilor, decizie luata cu scorul de 9-7.

In aceste conditii, Gloria nu prinde urmatoarea editie de cupe europene. Echipa bistriteana se afla pe locul 6 in

Sport / stiri Sport17 vizite[ Sportul Bistritean ]

La aniversarea Formulei 1, Dorin Dobra marturiseste: Iubesc o doamna ce tocmai a implinit 70 de ani!

Luni, 18 Mai 2020, ora 12:52

O doamna costisitoare dar generoasa care, desi strica programul din week-end-uri al familiei, imi produce bucurii de cateva ori pe an.

Acum, cand legendara Formula 1 a implinit 70 de ani de existenta, devenim obligati (unii dintre noi) sa ne explicam aderenta, sustinerea, si chiar placerea cu care urmarim de ani la rand aceasta competitie. Iar asta devine chiar necesar, mai ales din perspectiva celor ce nu pot sau nu au timp si rabdare, sa inteleaga marea inclestare dintre cele cateva masini

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Opinie: Sapte ani fara Gloria in Liga 1! Ce s-a intamplat in 2013 si cine e vinovat!

Miercuri, 29 Aprilie 2020, ora 18:34

Acum 7 ani pe vremea asta, Gloria era in insolventa iar Jean Padureanu era trecut pe linie moarta. Echipa retrograda din Liga 1 dupa un sezon catastrofal, cu doar 3 victorii din 34 de meciuri.

"Avem nevoie de 500.000 de euro ca sa ramanem in Divizia A, spunea Jean Padureanu atunci. Daca orasul cupleaza si ne ajuta cu acesti bani, vom reusi sa ramanem in Liga 1, sa luam bani din drepturile TV si sa supravietuim. Daca nu, echipa va ajunge in Divizia C, iar eu as pleca din oras fiindca nu as

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Dorel Zegrean, minunea blonda a fotbalului bistritean! Un material de colectie despre fostul mare jucator al Gloriei

Duminica, 26 Aprilie 2020, ora 15:34

Intre anii 1985 si 1990, un jucator aparut parca din neant avea sa atraga atentia fotbalului bistritean. Un pusti blond, extrem de talentat, juca pe orice post la Mecanica, echipa ce avea sa promoveze in Divizia C cu el printre titulari.

Jucand de la 16 ani printre seniori, calit aproape 5 ani in esaloane inferioare, Dorel Zegrean facea pasul cel mare in 1990, din C direct in A, la chemarea lui Remus Vlad, antrenorul care obtinuse promovarea cu Gloria.

Au urmat alti 5 ani, cei mai frumosi din

Sport / stiri Sport18 vizite[ Sportul Bistritean ]

Liciteaza pentru tricoul lui Gica Popescu si imparte bucurie!

Joi, 16 Aprilie 2020, ora 15:35

Continua actiunile caritabile ale fundatiei Imparte Bucurie. De data aceasta, e pus la licitatie un tricou al fostului international Gica Popescu,cu autograful marelui jucator.

Pentru a castiga acest tricou trebuie sa scrieti un comentariu la aceasta poza cu suma pe care sunteti dispusi sa o dati pentru a intra in posesia acestuia. Licitatia este deschisa pana vineri ( 17 Aprilie ) la ora 12:00 a.m. Desigur, cel care va licita cea mai mare suma de bani va cele intra in posesia tricoului cu

Sport / stiri Sport13 vizite[ Sportul Bistritean ]

Handbal: Gloria tace si face 4 transferuri spectaculoase!

Miercuri, 15 Aprilie 2020, ora 15:34

Clubul bistritean din subordinea Consiliului Judetean se gandeste deja la sezonul urmator, acesta fiind aproape compromis. Nimeni nu stie cum se va incheia si oricum pozitia din clasament ofera mici sperante pentru o participare in cupele europene.

Asa ca, sefii gruparii s-au gandit cum sa intareasca echipa pentru urmatorul campionat. Si au realizat deja 4 transferuri, dupa cum a anuntat presedintele Consiliului Judetean, live, intr-o emisiune pe bistriteanul.ro.

N-am reusit sa aflam atunci

Sport / stiri Sport22 vizite[ Sportul Bistritean ]

Razboinicii luminii! Povestea unei victorii istorice cu Steaua, in mai 2006! Radoi insangerat, MM si Becali scosi din minti!

Marti, 14 Aprilie 2020, ora 15:35

Un meci de poveste s-a jucat in 6 mai 2006 la Bistrita, cu 5 etape inainte de finalul campionatului. Steaua se lupta pentru titlu cu Rapid si voia sa sarbatoreasca 20 de ani de la Sevilla cu o victorie pe terenul bistritean. Numai ca, jucatorii antrenati pe atunci de Ioan Ovidiu Sabau au luptat eroic impotriva campionilor.

Matei a marcat unicul gol in minutul 12 iar Albut a aparat incredibil de bine. Stelistii au acuzat atunci arbitrajul lui Ionica Serea, Iacob si Ghionea au fost eliminati in

Sport / stiri Sport30 vizite[ Sportul Bistritean ]

Nu joaca, dar nici nu pot sta pe margine! Fotbalistii bistriteni au donat sange!

Vineri, 10 Aprilie 2020, ora 22:34

In frunte cu antrenorul Dan Matei, o parte dintre fotbalistii Gloriei au fost astazi la Centrul de Transfuzii si au donat sange.

Nalati, Curtuius, Albut, Hasnas, Racoti, Muresan, Pop Petrut Rares, Minta, Georgita si Chirelejan au fost doar primii dintre jucatorii bistriteni care au facut acest gest. In perioada urmatoare, se vor alatura acestui demers si alti componenti ai clubului din Liga a treia.

"Si pentru ca acest "meci" impotriva virusului COViD 19 sa fie castigat, clubul 1.FC Gloria va

Sport / stiri Sport9 vizite[ Sportul Bistritean ]

Aproape 1000 de euro pe un tricou si 10 mingi de la Sanmartean! Viorel Moldovan imparte si el bucurie!

Marti, 07 Aprilie 2020, ora 12:32

Dupa ce a strans 4300 de lei pe un tricou si 10 mingi donate de Lucian Sanmartean, fundatia Imparte Bucurie a initiat o noua licitatie pentru a ajuta bunicii care nu mai pot iesi din casa.

De data aceasta, un alt mare fotbalist bistritean a pus la bataie doua tricouri purtate de el la echipa nationala. Viorel Moldovan a transmis si un mesaj celor care vor sa dea o mana de ajutor in aceste momente.

"Am demonstrat ca in momentele dificile avem resurse nebanuite. Numai impreuna putem reusi", a

Sport / stiri Sport19 vizite[ Sportul Bistritean ]

O initiativa excelenta! Lucian Sanmartean imparte bucurie! Liciteaza si tu!

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 18:34

In campania #

ImparteBucurie

se alatura cele mai emblematice voci ale comunitatii noastre. Primul care a reactionat la nevoile bunicilor singuri este fotbalistul de suflet al bistritenilor - Lucian Sanmartean.

Acesta va pune la bataie tricoul folosit de el la echipa nationala si cateva mingi cu autograf

Pentru a castiga, lasati un comentariu la postarile de pe pagina de facebook a asociatiei Imparte Bucurie, in care sa specificati suma pe care

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Biletul zilei la pariuri: Fa asta si rezultatele tale se vor schimba!

Miercuri, 01 Aprilie 2020, ora 22:31

Ne aflam intr-o perioada in care este dificil sa gasim meciurile pentru biletul zilei la pariuri. Din cauza circumstantelor speciale valabile la nivelul intregii planete, aproape toate competitiile de prim plan au fost puse pe pauza.

Asadar, una dintre regulile importante - nu paria pe ce nu cunosti - va fi ignorata pana cand totul revine la normal. E bine, totusi, ca mai avem pe ce sa jucam. Ba chiar norocul ni se poate schimba, in cazul in care venim dupa o perioada mai proasta.

Ca sa

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sa ne amintim de Jean Padureanu! Un material de Mircea Gelu Buta

Sambata, 21 Martie 2020, ora 12:32

A fost o data ca niciodata... o echipa de fotbal "Gloria Bistrita", cu un conducator destoinic, Jean Padureanu, despre care Ovidiu Ioanitoaia scria in Gazeta Sporturilor din anul 2007: "Fotbalul bistritean ii datoreaza imens lui Jean Padureanu, asta deoarece, fara cel supranumit *Lordul*, in afara devotamentului, dibaciei si staruintei lui, Gloria n-ar fi rezistat. Probabil ca ar fi disparut. Tata Jean, alintat astfel si pentru ca a ajuns la varsta senectutii, a reusit sa stranga in jurul

Sport / stiri Sport38 vizite[ Sportul Bistritean ]

Ciobanica se implica! Vrea sa fie primar si spune ca va face din sport o prioritate! Ce si cum, intr-un interviu cu fostul arbitru!

Sambata, 14 Martie 2020, ora 15:31

"Vin din sport, sportul m-a format si m-a facut ce sunt acum. O sa fie toata viata o prioritate pentru mine", spune Daniel Ciobanica, cel mai recent nume inscris in cursa pentru fotoliul de primar.

A fost fotbalist si arbitru, este casatorit cu o antrenoare de atletism, fosta mare campioana in acest sport. Impreuna au un baiat de 15 ani, care face sport de performanta la o scoala de fotbal din Cluj. Deci, avem destule motive sa-l credem si sa-i ascultam parerea in acest domeniu, un domeniu

Sport / stiri Sport38 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Gloria - cu spectatori, Liga a 4-a - amanata!

Joi, 12 Martie 2020, ora 12:41

Gloria va juca sambata, de la ora 15.00, in etapa a doua a returului Ligii a treia. Bistritenii au meci acasa, pe stadionul Jean Padureanu, cu Unirea Alba Iulia.

Conducatorii Gloriei au cerut aviz de la DSP BN pentru organizarea acestui meci si au primit ieri un raspuns care le da dreptul sa deschida portile pentru spectatori, in limita

Sport / stiri Sport13 vizite[ Sportul Bistritean ]

F1, sezonul 2020: Coronavirus nu ataca motoarele, inca!

Miercuri, 11 Martie 2020, ora 12:33

Numarand orele pana la prima runda a sezonului 2020, ne uitam cu un ochi la stirile privitoare la pandemia globala, stiind deja ca etapa din Bahrein este posibil sa se desfasoare fara spectatori, etapa din China din aprilie a fost deja amanata si, la cum arata lucrurile in Italia, am avut noroc ca ea a fost transferata pe luna septembrie in noul calendar anual.

Ne bucuram insa de ceea ce ne va rezerva premiera mondiala din Vietnam de la inceputul lunii aprilie, precum si de revenirea

Life Show / stiri Sport21 vizite[ Sportul Bistritean ]

A fost bine! Gloria, bilant multumitor dupa prima participare in cupele europene!

Marti, 10 Martie 2020, ora 18:32

Gloria s-a calificat direct in ultimul tur preliminar al Cupei EHF, in urma locului 3 obtinut in campionatul trecut. Si a avut un bilant mai mult decat onorabil in aceasta editie de cupe europene.

A avut ghinion la tragerea la sorti din turul 3 si a picat impotriva Coronei Brasov, echipa redutabila in acel moment. Gloria a pierdut acasa la doua goluri, a recuperat diferenta in retur, dar brasovencele s-au calificat datorita golurilor mai multe marcate in deplasare.

A venit apoi excluderea

Sport / stiri Sport11 vizite[ Sportul Bistritean ]

Turneu castigat categoric! Scoala de fotbal Constantin Sava, 6 victorii din 6 meciuri, un singur gol primit!

Marti, 10 Martie 2020, ora 12:37

La doi ani de la infiintare, Scoala de fotbal Constantin Sava are deja o echipa competitiva la categoria copiilor nascuti in 2012. S-a vazut asta la Cupa Municipiului Reghin, o competitie de anvergura, organizata timp de o luna,la 10 categorii de varsta.

La 2012 au fost inscrise 34 de echipe, repartizate in 6 grupe de 4 si doua grupe de 5. Locul I din fiecare grupa a jucat intr-un turneu numit Gold Cup, locul II din fiecare grupa pentru Silver Cup si locurile III pentru Bronz Cup.

Scoala lui

Sport / stiri Sport10 vizite[ Sportul Bistritean ]

Atat s-a putut! Gloria pierde in Danemarca la doua goluri si pune punct aventurii europene!

Duminica, 08 Martie 2020, ora 18:36

Gloria ne-a tinut cu sufletul la gura mai bine de o repriza din returul cu Herning Ikast, disputat in aceasta seara in Danemarca, fara televiziune si spectatori. Meciul a inceput de la 26-29 la Bistrita si aveam nevoie de o victorie la 4 goluri sau la 3, dar cu mai mult de 29 de goluri marcate, ca sa ne calificam in semifinalele Cupei EHF.

Bistritencele au dominat prima repriza si au incheiat-o in avantaj, 15-12. Dar, dupa pauza, exact ca in meciul de la Bistrita si in multe altele din ultima

Sport / stiri Sport13 vizite[ Sportul Bistritean ]

Atletism: Sebastian Tomoiaga, campion national la juniori 2!

Duminica, 08 Martie 2020, ora 15:32

Fost campion national de juniori 3 la cros si 3000 de metri, Sebastian Tomoiaga a devenit ieri liderul juniorilor 2, la 1500 de metri.

Sala de atletism "Ioan Soter" din cadrul CSNB "Lia Manoliu" a gazduit in acest weekend intrecerile Campionatelor Nationale ale juniorilor 2 (U18).

Sportivul antrenat de Dragos Mihali la CSM Bistrita a terminat primul cursa de 1500 de metri, cu 4:09.90, un timp foarte bun, competitiv si la juniori 1. Tomoiaga,

Sport / stiri Sport15 vizite[ Sportul Bistritean ]

Sintetic: Numai sase-s norocoase! Echipele de Liga a II a si-au respectat blazonul in Cupa Optimus Courier!

Sambata, 07 Martie 2020, ora 12:37

Primul tur al Cupei Optimus Courier, competitie cu premii de peste 10.000 de lei, a adus putine surprize la Baza Raoul, doar sase echipe din Liga a III a obtinand biletele pentru 16-imi, dar si o minge pusa in joc de organizatorul Raoul Borsos.

Cea mai mare surpriza au reusit-o FH Imperialii, echipa lui Florin Bresfelian trecand de Real Protaxi II, asta dupa ce obtinusera calificarea pe tabloul principal cu un gol marcat in ultimele 6 secunde.

Speranta Bistrita e al doilea outsider care

Sport / stiri Sport12 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Gloria s-a temut de "virusi"! La 10 minute de victorie cu Sanatatea Cluj!

Sambata, 07 Martie 2020, ora 12:37

Gloria a condus cu 2-0 pe terenul Sanatatii Cluj in prima etapa a returului ligii a treia, dar a fost egalata in partea a doua a meciului. Bistritenii s-au intors cu un punct meritat din acest debut in 2020, la capatul unui joc impotriva unei echipe cu multi fosti jucatori in primele doua divizii.

Curtuius a deschis scorul in minutul 34, cu un sut la coltul lung, peste portarul Lazareanu, din afara careului, lateral dreapta, de la peste 20 de metri. Si Mester l-a majorat la 0-2, cu capul, dupa

Sport / stiri Sport14 vizite[ Sportul Bistritean ]

Fotbal: Cam a nimanui, Gloria incepe returul de la doua puncte de podium! Azi, meci la Sanatatea!

Vineri, 06 Martie 2020, ora 12:38

Unu FC Gloria Bistrita, asa cum se numeste oficial echipa condusa de Ioan Horoba, ataca astazi returul campionatului si deja a atins o mare performanta. Aceea de a fi trecut iarna, fiindca multi nu-i dadeau sanse.

Sprijinita doar de Consiliul Judetean, cu fonduri suficiente doar pentru supravietuire, Gloria pare a nimanui, intr-un judet cu mare foame de fotbal.

Conducatorii astepta alegerile locale din toamna cu sperante mari in promisiunile tuturor candidatilor la fotoliul de primar.

Pana

Sport / stiri Sport30 vizite[ Sportul Bistritean ]

Inot: Sapte medalii pentru Cristopher Farkas la Cupa Contratimp Chindia!

Joi, 05 Martie 2020, ora 12:32

In perioada 28 februarie - 1 martie s-a desfasurat la Tirgoviste Cupa Contratimp Chindia la inot, competitie la care au participat peste 400 de sportivi de la 22 cluburi din tara.

"CS Tibi a avut inscrisi in competitie 8 sportivi: Bolos Gabriel, Farkas Cristopher, Ilisuan Alex, Farcas Cristian, Otvos Melisa, Nagy Etelka, Bota Alexia si Otvos Lorena. Cele mai bune rezultate le-a obtinut Farkas Cristopher desi a revenit in bazin de

Sport / stiri Sport21 vizite[ Sportul Bistritean ]

Pasca, da-le apa vie! Gloria e in genunchi inaintea asaltului din Danemarca!

Joi, 05 Martie 2020, ora 06:35

Gloria a pierdut astazi al 6-lea meci din 8 jucate in acest an in campionat si Cupa Romaniei. A pierdut contactul cu Gloria Buzau si Minaur Baia Mare, ultimele formatii care au batut-o si care se afla in fata ei in clasament.

Echipa joaca slab, fara vlaga si angajament, fara determinarea care o caracteriza. Iar duminica are un meci infernal in Danemarca, unde trebuie sa bata la 4 goluri ca sa ajunga in semifinalele Cupei EHF.

Va reusi oare Horatiu Pasca sa-si reseteze jucatoarele? Fiindca

Sport / stiri Sport16 vizite[ Sportul Bistritean ]

Observatorul si arbitrii meciului cu Gloria Buzau, sanctionati de FRH!

Miercuri, 04 Martie 2020, ora 15:37

Comisia de disciplina a Federatiei Romane de handbal i-a sanctionat pe observatorul si arbitrii partidei de la Bistrita, din meciul cu Gloria Buzau

Astfel, observatorul Bogdan Anton a fost suspendat sase etape, cu 6 (sase) etape , incepand cu data de 4 martie. Cuplul de arbitri Claudiu Belean/

Sport / stiri Sport25 vizite[ Sportul Bistritean ]

Lupte greco-romane: Hercules Bistrita, doua medalii intr-un concurs tare, la Brasov!

Marti, 03 Martie 2020, ora 12:32

Hercules Bistrita, clubul condus de Teodor Florea, a participat recent la editia a 18-a a "Memorialului Gheorghe Voicu" la lupte greco-romane. Un concurs important in calendarul acestui sport, organizat la Brasov, concurs care a adunat majoritatea gruparilor de valoare din tara.

La copii de 9-11 ani, CS Hercules Bistrita a castigat o medalie de aur prin Patrick Cristian Belei (foto dreapta). Acesta a participat la categoria 36 kg si a avut 3 victorii in tot atatea meciuri. La categoria 33 de

Sport / stiri Sport21 vizite[ Sportul Bistritean ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima