"Tigrii" au depasit "complexul Asesoft"

Sursa: Zi de Zi
Marti, 13 Decembrie 2011, ora 06:17
90 citiri
Echipa masculina de baschet BC Mures Targu-Mures a invins duminica seara cu scorul de 77-73, in deplasare, la CSU Asesoft Ploiesti, intr-o partida din cadrul etapei a XIII-a a sezonului regulat.
A fost prima victorie a muresenilor in fata multiplei campioane nationale, din 16 confruntari si prima din ultima perioada realizata in deplasare la una dintre echipele de top din campionatul intern. Prima repriza s-a incheiat cu un avantaj de 11 puncte in favoarea muresenlor. A urmat un sfert trei mai ...citește toată știrea