HC Zalau, la doua victorii de bronzul national

Luni, 10 Aprilie 2017, ora 13:36
49 citiri
HC Zalau a terminat la egalitate, scor 22 - 22 meciul sustinut duminica dupa-amiaza, pe terenul formatiei Magura Cisnadie, dupa ce gazdele au condus la pauza cu 13 - 12.

Handbalistele conduse de Gheorghe Tadici au fost cele care au inceput mai bine jocul, conducand cu 3 - 1 dupa primele sase minute de joc. Gazdele au restabilit egalitatea la 5, dar Zalaul s-a desprins din nou, avand 8 - 6 in minutul 17. Magura Cisnadie a restabilit egalitatea la 8, dupa care s-a desprins la 11 - 9. Teodora ...citește toată știrea