Dramatism si victorie imensa la Targu Jiu: CSU Sibiu a invins-o pe Energia dupa un sfert 4 de vis. Rezultatul o aduce si mai aproape de clasarea in prima grupa valorica

Sambata, 23 Ianuarie 2016, ora 19:22
32 citiri
CSU Sibiu a izbutit o victorie mare in lupta pentru un loc in primele sase echipe din Liga Nationala de Baschet Masculin. Trupa lui Dan Fleseriu s-a impus in deplasarea de la CS Energia Targu Jiu, scor 70-72 (10-17, 20-8, 17-15, 23-32), dupa un sfert patru in care a zburdat pe teren, in timp ce gorjenii au aratat semne precare din punct de vedere fizic, care pot fi puse si pe seama meciului din Europa din aceasta saptamana. Gorjenii nu s-au putut baza nici pe serviciile celui mai bun marcator ...citește toată știrea