AC Milan s-a impotmolit de Reggina (Video)

Duminica, 08 Februarie 2009, ora 10:26
1327 citiri

AC Milan a inregistrat un nou rezultat negativ. In etapa a 23-a din Serie A, formatia lui Carlo Ancelotti a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Reggina.

Reggina a deschis scorul in minutul 33, dar Kaka a stabilit scorul final printr-un penalti transformat in minutul 67. Din pacate pentru milanezi, Kaka s-a accidentat si va rata si amicalul Brazilia-Italia.

In urma acestui rezultat, Internazionale Milano s-a distantat la 8 puncte in fruntea Serie A, avand 53 de puncte, in timp ce AC Milan are doar 45.

Milan: Abbiati; Zambrotta, Bonera, Maldini, Jankulovski; Beckham, Flamini, Ambrosini (Seedorf 56); Ronaldinho (Inzaghi 65); Kaka (Antonini 77), Pato

Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Santos; Krajcik, Carmona, Cozza (Cirillo 89), Barilla, Costa; Di Gennaro (Sestu 58), Corradi

Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
Burduja, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei: „Îl provoc pe Nicuşor Dan la o dezbatere. Vreau să văd dacă are curajul să se lupte cu mine” VIDEO
Liderul PNL Bucureşti, Sebastian Burduja şi-a depus, sâmbătă, 27 aprilie, candidatura la Primăria Capitalei, şi a declarat cu acest prilej că îl provoacă pe actualul primar la o dezbatere...