Balotelli o salveza din nou pe Milan. Vezi si celelalte rezultate ale etapei din Serie A

Duminica, 10 Februarie 2013, ora 20:23
2657 citiri

Etapa cu numarul 24 din Serie A si-a disputat astazi o mare parte din jocuri. In prim plan a fost AC Milan, care a fost salvata de la infragere de Mario Balotelli, care a egalat la unu in partida cu Cagliari, in ultimele 10 minute.

Cu un gol marcat de Ibarbo in minutul 45, marcat de gazde, "diavolii" milanezi s-au chinuit zeci de minute in partea secunda, golul salvator venind de la SuperMario Balotelli, dintr-un penalty la limita, in minutul 82. A fost tot ce a putut face Milanul, desi a avut superioritate numerica in ultimele 10 minute.

Rezultatele de azi: Parma - Genoa 0-0, Atalanta - Catania 0-0, Bologna - Siena 1-1, Palermo - Pescara 1-1, Sampdoria - Roma 3-1 si Udinese - Torino 1-0. De la 21,45 este programat Inter - Chievo.

Clasamentul e dominat de Juventus, 55 de puncte, cu 5 puncte peste Napoli, locul 3 fiind detinut de Lazio, cu 44 de puncte. Milan are 41 de puncte si este pe 4, dar poate fi depasita de Inter, daca acestia inving diseara.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#etapa campionat italia, #Serie A rezultate, #milan egal cagliari, #balotelli salvator milan , #stiri AC Milan