Mutu marcheaza un gol superb intr-un meci cu incidente grave (Video)

Sambata, 22 Decembrie 2012, ora 22:55
6731 citiri

Adrian Mutu a marcat un gol pentru Ajaccio in partida pierduta pe teren propriu, scor 2-4, contra lui Rennes.

Atacantul roman a deschis scorul in minutul 2, cu un sut din intoarcere din centrul careului.

Mutu, care a ajuns la cota 4 in acest sezon, a evoluat pana in minutul 80.

Feret a egalat in minutul 17 pentru Rennes, Diawara a readus-o in avantaj pe Ajaccio in minutul 42, insa apoi Rennes a mai punctat de trei ori prin Alessandrini, Diarra si Feret, in minutele 44, 60 si 72.

Dupa ultimul gol al lui Rennes, fanii corsicani si-au pierdut rabdarea si au vrut sa intre pe teren pentru a-i bate pe jucatori si arbitri.

Jocul a fost suspendat timp de aproximativ zece minute, pana cand fanii au fost evacuati.

In urma acestui rezultat, Ajaccio coboara pe locul 16 in Ligue 1, cu 19 puncte in tot atatea meciuri.

Urmatorul meci al lui Ajaccio se va disputa pe 5 ianuarie, in Cupa Frantei, contra lui Rouen.

AJACCIO - RENNES 2-4

2 - Mutu deschide scorul pentru Ajaccio! Romanul face o preluare superba si trage din intoarcere din 14 metri, fara sanse pentru portarul advers!

17 - Rennes egaleaza printr-un penalti transformat de Feret.

42 - Ajaccio preia din nou conducerea dupa un gol reusit de Diawara.

44 - Rennes egaleaza extrem de rapid prin Alessandrini.

61 - Rennes trece in avantaj dupa un gol marcat de Diarra cu o lovitura de cap.

72 - Feret realizeaza dubla, iar Rennes se desprinde pe tabela de marcaj.

75 - Fanii lui Ajaccio si-au iesit din minti si vor sa intre pe teren pentru a-i bate pe jucatori si pe arbitri. Meciul este suspendat!

77 - Jocul se reia dupa aproximativ 10 minute de pauza.

80 - Mutu este scos de pe teren. In locul sau intra Delort.

Info: Mutu este titular la Ajaccio.